Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Zoom na farby do włosów bez amoniaku
Zoom na farby do włosów bez amoniaku

Zoom na farby do włosów bez amoniaku

Coraz częściej na opakowaniach produktów różnych marek można zauważyć napis „bez amoniaku”. Dla niektórych jest to argument przemawiający za zakupem danego kosmetyku, jednak brak amoniaku robi kolosalną różnicę, jeśli chodzi o wpływ kosmetyku na Twoje zdrowie i włosy. Nasi profesjonaliści w salonach Jean Louis David używają farb Iona firmy L’Oréal. Odkryj z nami tę rewolucję w świecie farbowania włosów!

Do czego służy amoniak? Przez długi czas amoniak stanowił nieodzowny składnik farb do włosów. Substancja ta pozwala otworzyć łuski włókien włosowych, przygotowując w ten sposób włosy do koloryzacji. Dzięki amoniakowi włos jest odbarwiany, zanim stanie się zabarwiony na nowo.
 
Farba do włosów niezawierająca amoniaku. Brak amoniaku nie oznacza wcale, że farba do włosów jest od razu ekologiczna lub roślinna. Farba jest ciągle substancją chemiczną, ale jest przy tym pozbawioną amoniaku. Na przykład, w technologii opracowanej przez L’Oréal zwanej ODS farby do włosów są na bazie oleju. Dzięki temu są one o wiele mniej szkodliwe dla włosa i dla Twojego zdrowia.
 
Zalety farb do włosów niezawierających amoniaku. Najbardziej niebezpieczną cechą amoniaku są opary, które wydziela ta substancja, a nie amoniak sam w sobie. Farby bez amoniaku nie mają tego problemu! A ich dodatkową zaletą jest sposób, w jaki oddziałują na Twoje włosy. Farby te są bowiem mniej szkodliwe dla włókien włosowych, dzięki czemu włosy będą bardziej miękkie i błyszczące, nawet po farbowaniu produktami Inoa marki L’Oréal. Co więcej, zawarty w nich olej dodatkowo odżywia włosy. Istnieje więc zauważalna różnica w kwestii jakości stosowania.

Czy finalny rezultat jest taki sam? Niektóre z Was pewnie myślą wciąż, że farba bez amoniaku nie kryje tak dobrze jak jej wersja klasyczna (z amoniakiem). To błąd! Większość farb niezawierających amoniaku w rzeczywistości kryje siwe włosy w 100%. Istnieje też szeroki wybór odcieni i kolorów, które trzymają się na włosach tak samo dobrze jak klasyczne farby.
 
Pielęgnacja farbowanych włosów. Po zabiegu koloryzacji, to w Twojej gestii leży właściwa pielęgnacja Twoich farbowanych włosów, aby ich kolor nie stracił swojej intensywności z biegiem czasu. Aby uniknąć nieestetycznych odrostów, powinnaś je farbować na ten sam kolor co reszta włosów. Nie musisz koniecznie nakładać farby na wszystkie włosy i pozostawiać jej na głowie przez cały wskazany czas. Dzięki temu, unikniesz przeciążania włosów od nadmiaru farby. Co więcej, farby bez amoniaku pozwolą Ci na zatuszowanie odrostów bez nadmiernego osłabiania włókna włosa.
 
Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności