Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

proste włosy
proste włosy

Zniszczone włosy prostownicą!

Prostownica jest przyczyną utraty witalności we włosach? Nie panikuj, istnieje wiele rozwiązań, które pomogą ci na nowo zaprezentować fryzurę pełną zdrowia. Poznaj, nasze rady.

Rozwiązanie 1 : nie używaj zbyt często prostownicy


Masz włosy zniszczone lub wysuszone? Na pewno używasz prostownicy zbyt często. Jeżeli chcesz, by twoje włosy odzyskały swoją witalność, nie prostuj ich codziennie, a jedynie raz w tygodniu. A przed przystąpieniem do prostowania, nałóż na włosy preparat termoaktywny, który tak jak tarcza, ochroni włosy przed wysokimi temperaturami emitowanymi przez prostownice.


Nasza rada. Włosy muszą odpoczywać, naucz się więc dbać o nie w zależności od ich naturalnej tekstury. Nie ważne, czy są pofalowane, kręcone, czy kędzierzawe, istnieje wiele preparatów, środków stylizujących i trendy fryzur, żeby je okiełznać [Okiełznać kręcone włosy].

Rozwiązanie 2 : używaj preparatów pielęgnacyjnych bogatych w keratynę


Włosy zbudowane są w 90% z keratyny. W celu dogłębnego zregenerowania włókna włosowego powinno się więc używać preparatów zawierających tę proteinę. Must? Zacznij stosować w całości rytuał Keratin Therapy [Keratin Therapy, nowy protokół Jean Louis David].
Myj więc włosy jeden do trzech razy w tygodniu szamponem Odżywienie i Lekkość. Raz w tygodniu uzupełnij rytuał pielęgnacyjny użyciem maski Nawilżenie i Lekkość. Nałóż ją na włosy lekko wilgotne, zostaw na kilka minut, a potem spłucz obficie chłodną wodą. A przed rozpoczęciem prostowania spryskaj najpierw włosy odżywką termoaktywną Intensywny Blask.

Nasza rada. Twoje włosy są szczególnie osłabione, potrzebują więc preparatów dogłębnie je regenerujących. Pozostaw więc maskę na głowie nawet do 30 minut, żeby intensywnie je nawilżyć.

Rozwiązanie 3 : unikaj niepotrzebnego osłabiania włosów


Unikaj koloryzacji, a już zwłaszcza dekoloryzacji. Poczekaj na korzystanie z tych technik, aż włosy zregenerują się całkowicie. Oczywiście, koloryzacja poprawia stan włosów, ponieważ stają się bardziej lśniące. Jednakże, nie może ona zastąpić preparatów pielęgnacyjnych, bo wtedy zniszczy włosy. Pamiętaj także o szkodzących czynnikach zewnętrznych, zwłaszcza latem. Chlor, sól morska i promienie UV bardzo osłabiają włókno włosowe.
Nasza rada. W czasie wakacji nakładaj regularnie krem przeciwsłoneczny, taki jak Płynny Żel o wszechstronnym działaniu [Zoom na Płynny Żel o wszechstronnym działaniu] przed i po każdej kąpieli, czy wyjściu na słońce.

Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności