Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Zmierzwiony kok z lat 80.
Zmierzwiony kok z lat 80.
Zmierzwiony kok z lat 80.
Fryzura

Zmierzwiony kok z lat 80.

Dział
W latach 80. zaczęły być modne fryzury zmierzwione, utrzymane w artystycznym nieładzie i o dużej objętości. Jednym słowem, fryzury stały się wyzwolone oraz bardziej szalone! Jest to ciekawy trend, do którego nawiązuje Vivienne Westwood Red w swojej kolekcji jesień-zima.
 
Fryzury z lat 80. Dla epoki lat 80. charakterystyczna była fryzura na tzw. czeskiego piłkarza, wykonana na włosach w kolorze platynowego blondu i o zwiewnej teksturze. O ile większość z tych fryzur nie ma już dziś większego zastosowania (chyba, że na przebieranych imprezach), ich zmierzwiony i neo-grunge’owy charakter, który najsilniej odznaczył się dopiero w latach 90., jest aktualny do dziś. W pokazie Vivienne Westwood Red interesujący jest ulotny charakter fryzur, które nawiązują do lat 80. Dotyczy to zarówno strzyżenia, jak i utlenionego koloru włosów, będącego charakterystyczną cechą epoki.
 
Przygotowanie włosów. Sekret tej fryzura tkwi w sztuce tapirowania włosów. To właśnie dzięki zręcznemu tapirowaniu będziesz mogła uzyskać wrażenie objętości i (pozornego) nieładu we włosach. Zacznij więc od utapirowania swoich włosów na długości i końcówkach. Użyj w tym celu grzebienia, pracując nim na kolejnych partiach włosów. Unieś pasmo włosów do góry, a następnie za pomocą grzebienia przesuwaj włosy w kierunku ich nasady. Ruch ten powtórz na całej głowie, po czym przejdź do realizacji koka.
 
Wykonanie zmierzwionego koka. Po utapirowaniu włosów, zaczesz je do tyłu i zwiąż w (raczej wysokiego) kucyka. Staraj się nie wygładzać włosów po bokach. Następnie, z włosów wystających z kucyka stwórz wysokiego koka na czubku głowy. Najważniejsze jest, by włosy były swobodne i zdyscyplinowane zarazem. Chcąc ukryć miejsca upięcia koka, wykorzystaj kokówki lub wsuwki w kolorze Twoich włosów.
 
Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ