Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Zimowy program pielęgnacji włosów
Zimowy program pielęgnacji włosów
Eksperci

Zimowy program pielęgnacji włosów

Dział
Zimą z reguły najbardziej cierpi Twoje dobre samopoczucie. Okazuje się, że nie tylko ono. Na Twoich włosach również są widoczne oznaki oddziaływania czynników pogodowych charakterystycznych dla miesięcy zimowych. Wiatr, zimno, śnieg nie należą bowiem do największych sprzymierzeńców Twoich włosów. Aby dopieścić swoje włosy, zastosuj się do programu pielęgnacji opracowanego przez naszych ekspertów!
 
W sezonie zimowym, włosy są narażone na silne szoki termiczne. Są też słabsze i bardziej skłonne do elektryzowania się. Co więcej, nakrycia głowy chroniące przed zimnem, takie jak czapka lub kapelusz, sprawiają, że włosy mają tendencję do przetłuszczania się. Oto problemy, które możesz napotkać. Poniżej umieszczamy wskazówki, jak sobie z nimi poradzić!
 
Kiedy umyjesz włosy, musisz je oczywiście wysuszyć, zanim wyjdziesz z domu! „Powinnaś zatem zwrócić uwagę na to, by włosy nie nabrały zbyt wiele ciepła. Pozwoli Ci to uniknąć szoku termicznego w momencie kiedy włosy zostaną wystawione na zimno. Najlepszym rozwiązaniem jest więc naprzemienne suszenie włosów ciepłym i zimnym powietrzem. Nie należy też zapominać o używaniu sprayu termo-ochronnego, który pozwoli ochronić włosy przed ciepłem Twojej suszarki.”
 
Innym problemem, z którym możesz się spotkać są tłuste włosy u nasady. Noszenie czapki lub kapelusza dusi skórę głowy i może powodować przetłuszczanie się włosów… Innym czynnikiem, który na to wpływa jest jedzenie. „Zimą z reguły jemy więcej i bardziej kalorycznie.  Efekty takiej diety są także widoczne na włosach. Niektóre z Was zupełnie unikną tego problemu, podczas gdy inne będą musiały stawić czoła tej przypadłości.” Nie daj się zwieść i nie używaj na zmianę szamponu do włosów tłustych i zwykłego szamponu do włosów normalnych. „Zalecamy mycie włosów od 1 do 2 razy tygodniowo, jednak możesz wykonać dodatkowe mycie, jeżeli Twoje włosy wyglądają na tłuste.”
 
Czapki i kapelusze sprawiają, że włosy elektryzują się. W zależności od materiału, z którego wykonane jest nakrycie głowy, efekt ten będzie bardziej lub mniej widoczny. Modelami, po których włosy będą się najbardziej elektryzować są niewątpliwie czapki i kapelusze wykonane z wełny oraz ze sztucznego futra. „Zawsze miej przy sobie w biurze szczotkę jonową, która doda Twoim włosów jonów i sprawi, że włosy nie będą elektryzowały się po zdjęciu czapki! Możesz też mieć pod ręką małe opakowanie lakieru. Spryskaj nim grzebień, a następnie uczesz włosy.”
 
Nasza rada: Zimą Twoim włosom może brakować blasku i mogą wydawać się matowe. Aby sprawić, by na nowo zyskały witalność, nie wahaj się zastosować kosmetyków do włosów na bazie keratyny. Oprócz odżywienia włosów, sprawią one, że Twoja fryzura będzie miękka i błyszcząca.
 
Dowiedz się wiecej
Porady
LAURA SUPERBI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LAURA SUPERBI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ