Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Zimą, moje włosy się elektryzują. Co robić?
Zimą, moje włosy się elektryzują. Co robić?
Pielęgnacja

Zimą, moje włosy się elektryzują. Co robić?

Dział
Nie chcesz, by twoje włosy zimą się elektryzowały? Oto rady naszych ekspertów, dzięki którym zrozumiesz to zjawisko i nauczysz się go unikać.
 
Zimą, suche powietrze sprawia, że włosy się elektryzują. "Brak wilgoci w powietrzu wysusza keratynę w włóknie włosów. Rezultat: są one naelektryzowane. Co więcej, sztucznie podgrzewane wnętrza pogarszają ich stan".
 
Akcesoria generują statyczną elektryczność włosów. "Czapka na przykład sprawia, że włosy się elektryzują w wyniku ocierania się o materiał, szczególnie bawełnę lub wełnę. Po umyciu głowy, mogą się one plątać".
 
Jeśli masz cienkie włosy, problem jeszcze bardziej cie dotyczy. "Jako że są one lżejsze, częściej się unoszą. Aby uniknąć tego efektu, należy je obciążyć. Istnieje na to kilka sposobów: używaj odżywczych produktów pielęgnacyjnych, jak np. maseczka Oil Therapy, którą nakładać powinnaś raz w tygodniu. Możesz także lekko nawilżyć włosy w ciągu dnia lub też używać szczotki jonizującej".
 
Nasza rada. Aby twoje włosy się nie elektryzowały, unikaj: - Nadmiernego suszenia włosów ciepłym powietrzem. - Intensywnego szczotkowania włosów. - Zabiegów fryzjerskich w nieodpowiednim momencie.
 
© Fotolia / Alen-D © Jean Louis David 
Dowiedz się wiecej
Porady
AUREA SANCHEZ-COLETTO
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

AUREA SANCHEZ-COLETTO
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ