Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

JLD
JLD

Zabiegi laserowe – sposób na gładkie ciało

Idealnie gładkie ciało to marzenie każdej kobiety, która regularnie musi pozbywać się zbędnego owłosienia. Niestety, popularne metody nie są ani zbyt skuteczne, ani nie należą do najprzyjemniejszych – plastry z woskiem i depilacja mechaniczna to bardzo bolesny sposób na usuwanie włosków, a golenie przy użyciu maszynki daje efekt zaledwie na 1 lub 2 dni. Poza tym, częstym zjawiskiem po samodzielnym usuwaniu owłosienia jest nieprzyjemne podrażnienie skóry. Rozwiązaniem tych problemów jest depilacja laserowa, która szybko i trwale pozbędzie się owłosienia z każdej części ciała. Brzmi idealnie? Rzeczywiście tak jest!

Czym jest depilacja laserowa?


Zabiegi laserowe to obecnie najpowszechniejsze metody walki z wieloma problemami skórnymi takimi, jak: zmiany naczyniowe, zmiany pigmentacyjne, trądzik oraz nadmierne i zbędne owłosienie. To nie tylko skuteczny, ale i bezpieczny sposób na radzenie sobie z wymienionymi przypadłościami, dlatego kobiety szczególnie cenią sobie depilację laserową. Tym, co wyróżnia ten zabieg spośród wielu powszechnie znanych metod jest usuwanie włosków wraz z cebulkami, dzięki czemu pozbywamy się ich na zawsze. Jedynymi warunkami, które wpływają na trwałość efektów depilacji jest odpowiednie dobranie mocy promieni laserowych przez dermatologa oraz posiadanie ciemnego owłosienia – im włosy ciemniejsze, tym skuteczność zabiegu jest większa. Podobnie wpływa na efekty zabiegu karnacja, która powinna być jak najjaśniejsza. Duże znaczenie ma także miejsce depilacji. Najlepszymi okolicami na ciele, z których można trwale pozbyć się owłosienia, są łydki, pachy oraz bikini, czyli najbardziej problematyczne dla większości kobiet miejsca. Przy zaistnieniu wymienionych warunków, które sprzyjają efektywności zabiegu depilacji laserowej, usuwanych jest aż 80-95% włosów.

Działanie lasera


Już sama nazwa zabiegu sugeruje, że taka metoda usuwania owłosienia wymaga użycia lasera. Obecnie najnowocześniejszym urządzeniem jest Laser Light Sheer o długości fali 800 nm, który posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykański Urząd ds. Żywności i Leków FDA, honorowany w każdym miejscu na świecie. O najwyższej jakości lasera świadczą również liczne europejskie certyfikaty, m.in. ISO 9001.
Działanie lasera polega na przenikaniu do wnętrza skóry wiązki energii, która jest pochłaniana przez melaninę, czyli ciemny barwnik włosa, gdzie zamienia się na ciepło uszkadzając w ten sposób macierz owłosienia. Dlatego tak ważne dla skuteczności zabiegu jest posiadanie jak najciemniejszego owłosienia (brązowego lub czarnego). Jeśli macierz zostanie uszkodzona to nie ma szans, aby włos zregenerował się i odrósł. Jednak, decydując się na depilację laserową trzeba liczyć się z koniecznością kilkakrotnego powtarzania zabiegu, ponieważ włosy nie rosną równocześnie. Te włoski, które znajdują się w fazie uśpienia nie reagują na światło lasera, dlatego należy ponownie wykonać depilację w momencie, kiedy faza ta zamieni się w etap wzrostu.

Zabiegi laserowe – kto może z nich korzystać?


Depilacja laserowa jest idealnym zabiegiem dla osób, które po użyciu wosku, maszynki do golenia albo depilatora borykają się z podrażnieniem skóry, wysypką, bolesnym okołomieszkowym zapaleniem lub z wrastającymi włoskami.


Zabieg depilacji laserowej jest skierowany głównie do pań, które posiadają ciemne i grube włoski. Niestety, ale jasne owłosienie (blond, rude oraz siwe) może w ogóle nie poddać się działaniu lasera, ponieważ brak w nich melaniny – barwnika, który pochlania światło lasera dając się w ten sposób uszkodzić.


Przede wszystkim jednak, zabiegi laserowe są skierowane do tych wszystkich kobiet, które marzą o pozbyciu się zbędnego owłosienia raz na zawsze.

Zabiegi laserowe – przeciwwskazania


Dla bezpieczeństwa przeprowadzonego zabiegu laserowego konieczne jest spełnieni kilku kryteriów. Do podstawowych przeciwwskazań do przeprowadzenia depilacji przy użycia lasera zalicza się:


opaloną skórę,
skórę po użyciu samoopalaczy i bronzerów,
doustne przyjmowanie beta-karotenu,
przyjmowanie leków, które powodują uczulenie na światło,
ciążę,
choroby nowotworowe (konieczna jest wcześniejsza konsultacja ze swoim lekarzem),
infekcje wirusowe lub bakteryjne w miejscu, w którym ma być przeprowadzony zabieg,
jasne owłosienie (rude, blond, siwe), ponieważ w tym przypadku skuteczność zabiegu będzie bardzo mała, a nawet zerowa.


Ważne jest to, aby przed przystąpieniem do zabiegu poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, nawet, jeśli wydaje się, że nie należą one do którejkolwiek z grup środków zakazanych podczas depilacji laserem. Czasem też lepiej odłożyć zabieg w czasie, ze względu na przebyte infekcje. Nie uwzględnienie powyższych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu laserowego nie tylko będzie skutkować brakiem pożądanych efektów, ale też może być niebezpieczne dla zdrowia.

Jak dbać o skórę po zabiegu?


Właściwa pielęgnacja skóry, która została poddana depilacji laserowej pozwoli szybko jej się zregenerować. Trzeba mieć bowiem świadomość, że po zabiegu może pojawić się niewielkie podrażnienie oraz obrzęk. Aby nie nasilać tych reakcji i pomóc skórze szybko się odnowić, należy unikać:


gorących kąpieli,
korzystania z sauny i basenu,
kosmetyków z zawartością alkoholu,
złuszczania naskórka (przez około 2 tygodnie po zabiegu),
opalania na słońcu i w solarium oraz stosowania samoopalaczy i bronzerów (przez około 3 tygodnie po zabiegu).


Stosowanie się do powyższych rad oraz właściwe przygotowanie skóry do zabiegu pozwoli cieszyć się idealnie gładką skórą bez podrażnień.

Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności