Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Z jaką częstotliwością należy myć włosy?
Z jaką częstotliwością należy myć włosy?
Pielęgnacja

Z jaką częstotliwością należy myć włosy?

Dział

W tym roku zdecydowałaś się zrealizować kilka postanowień noworocznych w dziedzinie pielęgnacji włosów. Kontynuuj więc swoje dobre nawyki i zastosuj się także do jednej z podstawowych reguł każdego uznanego fryzjera: włosy myj raz do dwóch razy tygodniowo, nie więcej. Oto nasze rady, jak to osiągnąć!

 

Włos potrzebuje naturalnej ochrony, którą zapewnia tak zwane sebum. Gruczoły łojowe, znajdujące się w mieszku włosowym, wydzielają tę ochronną substancję natłuszczającą włókna włosowe na całej długości włosa.  „Dlatego myjąc włosy zbyt często, nawet przy użyciu delikatnych szamponów, możesz w końcu doprowadzić do zniszczenia tego naturalnego systemu ochronnego.” Niektórzy posiadają wyjątkowo czynne gruczoły łojowe, a w efekcie ich włosy stają się przetłuszczone. „Nie jest tajemnicą, że jedynym antidotum na przetłuszczające się włosy jest odpowiedni szampon. Stosuj więc najlepiej szampon do włosów przetłuszczających się i do suchych końcówek, dzięki czemu unikniesz nadmiernego odtłuszczenia włosów, którym niezbędne jest sebum.” W okresie pomiędzy myciami głowy, możesz używać suchych szamponów, którymi spryskasz włosy u nasady.

 

Poza czynnikami bezpośrednio związanymi z ochroną włosa, należy wziąć pod uwagę aspekt czysto psychologiczny, na który często nie mamy wpływu ! „Jeżeli należysz do osób, które myją włosy codziennie, staraj się przy tym nie naciskać na skórę głowy, skupiając się raczej na włosach na długości i końcówkach. Unikaj więc forsowania włosów, co mogłoby je zupełnie pozbawić ich powłoki ochronnej, a w konsekwencji włosy zaczęłyby się elektryzować i stałyby się nadwrażliwe.

 

Jeżeli przyzwyczaiłaś się do mycia włosów od razu, gdy stają się one lekko oklapnięte, to powinnaś skończyć ze złymi nawykami i zastosować się no naszych wskazówek! Mycie głowy tylko dlatego, że włosy nie mają objętości lub są oklapnięte nie jest najlepszym rozwiązaniem. „Pierwszego dnia po myciu, włosy są piękne i miękkie, drugiego dnia już nie wyglądają tak ładnie, ale często wystarczy kilka ruchów grzebieniem, by fryzura powróciła na miejsce. Trzeciego dnia wiele z Was decyduje się na mycie głowy z racji przetłuszczonych włosów przy głowie. Aby uniknąć mycia, możesz związać włosy. Rozważ też użycie kosmetyków stylizacyjnych, takich jak lakier lub pianka do włosów.”

 

Nasza rada: Aby przyzwyczaić swoje włosy do mycia raz do dwóch razy w tygodniu, a nie, jak dotychczas, trzy lub cztery, będziesz musiała być konsekwentna! Przyzwyczajaj się do tego stopniowo. Najpierw zredukuj liczbę myć głowy z czterech do trzech, następnie z trzech do dwóch i jeżeli jest to konieczne, od czasu do czasu umyj głowę trzy razy w tygodniu. Wszystko będzie zależało od Twoich przyzwyczajeń. Kiedy wejdzie Ci to w nawyk, nie będziesz już miała wrażenia, że Twoje włosy są nieświeże lub przetłuszczone.

 

Dowiedz się wiecej
Porady
VANESSA GIANI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

VANESSA GIANI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ