Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Wybór właściwego grzebienia
Wybór właściwego grzebienia
Eksperci

Wybór właściwego grzebienia

Dział
Posiadanie odpowiednich szamponów i produktów pielęgnacyjnych jest ważne, jednak równie istotne jest zaopatrzenie się w akcesoria i przybory do włosów. Grzebień należy do rzeczy, których nie może ci zabraknąć. Znajdź grzebień dopasowany do twoich potrzeb!
 
Istnieje wiele materiałów stosowanych do produkcji grzebieni, z czego co najmniej dwa praktycznie w ogóle nie mają szerszego zastosowania. Rzadko można znaleźć w kosmetyczce grzebień ze skorupy żółwia lub kości słoniowej! "O wiele częściej stosowane są grzebienie z drewna lub bakelitu, będącego pochodną plastiku. W przypadku tych ostatnich znajdziesz grzebienie w wariantach od najbardziej giętkich do najtwardszych."
 
Grzebienie są wykorzystywane głównie do rozplątywania świeżo umytych włosów. Zaleca się stosowanie na włosy, oprócz szamponu, odżywki, która zapobiega tworzeniu się kołtunów. Jednak, to nie jedyna funkcja grzebienia. "Grzebień może także służyć do czesania, szczególnie, jeżeli masz lokowane, grube, lub mocno kręcone włosy. Użyj zatem grzebienia o szerokich zębach, by rozplątać włosy i o bardzo szerokich zębach, by się uczesać.”
 
Grzebienie ze szpikulcem pozwalają precyzyjnie oddzielać kosmyki włosów przed nałożeniem wałków. Użyjesz ich także, podobnie jak niektórzy fryzjerzy, do wydzielania kosmyków włosów przy farbowaniu. "Grzebień ze szpikulcem może także służyć do zrobienia przedziałka z boku, w zygzak lub po środku…  Przedziałek jest gotowy w kilka sekund.”
 
Aby ułatwić czesanie, możesz spryskać grzebień lakierem i czesać się w ten sposób. "Grzebień jest najlepszym sposobem na rozczesanie i ułożenie niektórych partii włosów. Aby wyprostować całość fryzury, nie obejdziesz się jednak bez szczotki. "
 
Nasza rada: Jeżeli twoje włosy elektryzują się, nie używaj grzebienia wykonanego z tworzyw sztucznych, który nasili ten efekt. Wybieraj raczej grzebienie z drewna.
 
Dowiedz się wiecej
Porady
LAURA SUPERBI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LAURA SUPERBI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ