Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Wybór odpowiedniego produktu do stylizacji włosów
Wybór odpowiedniego produktu do stylizacji włosów
Fryzura

Wybór odpowiedniego produktu do stylizacji włosów

Dział
Obecnie istnieje mnóstwo produktów do stylizacji, modelowania i utrwalania włosów! Pianka, spray, żel, wosk, pasta strukturyzująca - wybór jest bardzo szeroki. Wystarczy tylko wiedzieć, który produkt będzie najodpowiedniejszy w zależności od efektu, który chcesz uzyskać i rodzaju Twoich włosów. Oto nasze objaśnienia.
 
Tworzenie fryzury to spektakl z udziałem włosów. „Włosy ulegają wtedy przeobrażeniu, nadawana jest im objętość, układane są według takiej lub innej koncepcji, zmieniany jest ich kształt. Jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia!” Ważnym jest, by wziąć pod uwagę długość i rodzaj włosów i dobrać do nich właściwy produkt spośród istniejących kosmetyków stylizacyjnych.
 
Po pierwsze, spray. Jest to najlepsze rozwiązanie, gdy Twoim celem jest ułożenie fryzury na suchych włosach. Należy go także stosować do włosów cienkich, by nadać im więcej objętości, unikając natomiast żelu. „Stosuj spraye, jeżeli używasz regularnie prostownicy lub lokówki, gdyż większość z nich chroni włosy przed ciepłem tych urządzeń."
 
Pianka do włosów to wielofunkcyjny produkt! "Stosuj ją na mokre włosy, a następnie wysusz włosy prostownicą lub suszarką... Wszystko zależy od rezultatu, który chcesz uzyskać. Pianka do włosów nadaje połysku włosom matowym, a także objętości włosom cienkim. Pozwala też uformować loki.”

Żel używany jest zarówno do układania, jak i utrwalania fryzury. Nakładany jest na włosy palcami, tworząc przy tym fryzurę i nadając włosom ich docelowy kształt. „Żel pozwala ustrukturyzować włosy, a ich wygląd będzie zależał od jego mocy. Włosy mogą pozostać giętkie lub też być lekko sztywne, jeżeli moc żelu jest wysoka.”
 
Woski i pasty do stylizacji są stosowane by uzyskać połysk i miękkość włosów. „Pozwalają uformować włosy i nadać im pożądany kształt, jednak nie są one przeznaczone do utrwalania fryzury”. Używamy ich z reguły na suchych włosach. Można do nich dodać odrobinę żelu, aby włosy były utrwalone. Istnieją także żele woskowe, które z jednej strony pozwalają ustrukturyzować włosy, a z drugiej strony nadają im połysk.
 
Nasza rada: Nakładając opisane produkty, uważaj z ich ilością, aby nie dopuścić do duszenia skóry głowy oraz uniknąć potrzeby codziennego mycia głowy. Nałóż produkt na dłonie i nakładaj go na włosy palcami tak, aby jego ilość była optymalna!
 
© DR © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej
Porady
LUIS FARIA
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ