Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Wybór i stosowanie odżywki do włosów
Wybór i stosowanie odżywki do włosów

Wybór i stosowanie odżywki do włosów

Odżywka jest jednym z kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów, które zapewne już posiadasz. Jednak, czy naprawdę wiesz do czego ona służy i jak jej używać? Poznaj nasze rady, które pozwolą Ci zmaksymalizować jej skuteczność i zrozumieć jej działanie!

Odżywka używana jest po umyciu włosów szamponem. Chociaż znajdujesz zapewne odżywki o różnorodnym działaniu, pamiętaj, że podstawową jej funkcją jest rozplątanie włosów. "Dostarcza ona także blasku Twoim włosom, gdyż zazwyczaj składa się z silikonu. Uważaj jednak na ilość tej substancji! Odżywka zawierająca zbyt wiele silikonu może obciążyć Twoje włosy i sprawić, że będą oklapłe."

Zapytasz pewnie, czy odżywki, które mają zapewnić lokowane włosy, włosy proste lub pełne objętości są naprawdę skuteczne? "Zapamiętaj, że głównym zadaniem odżywki jest ułatwienie rozczesywania włosów. Może ona Ci pomóc jeżeli starasz się osiągnąć większą miękkość włosów, ale to wszystko". Choć warto ją wybrać w zależności od rodzaju Twoich włosów, nie spodziewaj się szczególnej rewolucji!". Przy wyborze odżywki, zwróć uwagę na jej skład (aby nie zawierała za dużo silikonu), na rodzaj włosów, dla którego jest przeznaczona i na jej zapach. "Z reguły, zapach odżywki jest bardziej wyszukany, niż w przypadku maseczek, które należą do bardziej profesjonalnych fryzjerskich produktów pielęgnacyjnych."

Innym pytanie, które powinnaś sobie zadać jest następujące: czy powinnam stosować odżywkę, czy maskę do włosów? "Maska jest bardzo skuteczna, jeżeli zależy Ci na dogłębnym odżywieniu włókien włosowych, ale należy ją trzymać dłużej na włosach niż odżywkę. W efekcie, ta ostatnia jest łatwiejsza do stosowania w codziennej pielęgnacji." Wybierz zatem odżywkę, jeżeli zależy Ci na łatwym stosowaniu, a Twoje włosy są naturalnie piękne. "Natomiast, jeśli Twoje włosy są nieznacznie suche, możesz pozostawić odżywkę na włosach przez dłuższy czas, aby zmaksymalizować jej działanie. Jednak nie pozostawiaj jej zbyt długo, aby nadto nie obciążyć włosów."

We wszystkich przypadkach zaleca się stosowanie odżywki na włosach długich, mających tendencję do plątania się. "Aby uniknąć plątania się włosów, możesz nakładać ją w szczególności na długościach włosów i na końcówkach. Używaj zatem odżywki po każdym myciu głowy." Jednak, nie przesadzaj z jej stosowaniem, jeżeli masz krótkie, średnio-długie lub raczej cienkie włosy.

Nasza rada: Chcesz używać szamponu, odżywki i maski jednocześnie? W porządku, ale nie powtarzaj tego zbyt często, gdyż nadmiar produktów wcale nie jest korzystnym rozwiązaniem dla włosa! Jednakże, taka kuracja może się okazać niezbędna, jeżeli Twoje włosy są zmęczone lub trudne w rozczesywaniu pomimo użycia maseczki. W takim wypadku używaj wszystkich tych produktów w następującej kolejności: szampon, maseczka, odżywka.

Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności

Expert
Jean Louis David

CHARLOTTE TOLAZZI
Trenerka z Paryża
Sprawdź