Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Wskazówki jak prostować włosy
Wskazówki jak prostować włosy
Eksperci

Wskazówki jak prostować włosy

Dział
Dla wielu kobiet prostowanie włosów jest równoznaczne z używaniem prostownicy. Pamiętajmy jednak, że istnieją także inne techniki prostowania włosów. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, jak prostować włosy w domu.
 
Najlepszym sposobem na uzyskanie idealnie gładkich włosów jest zastosowanie prostownicy. Jest to obecnie najbardziej rozpowszechniona technika. Zanim jednak użyjesz prostownicy, zadbaj o odpowiednią ochronę swoich włosów. „Użyj prostującego sprayu termoochronnego, który ochroni twoje włosy przed ciepłem urządzenia oraz ułatwi prostowanie. Kilkakrotnie spryskaj nim wysuszone wcześniej włosy. Rozczesz włosy grzebieniem, aby produkt został na nich równomiernie rozprowadzony, a następnie przejdź do prostowania. Pożądany rezultat uzyskasz wydzielając cienkie pasma włosów i przesuwając po nich prostownicą. Staraj się nie wykonywać tej czynności kilkukrotnie na tej samej partii włosów.
 
Modelowanie włosów przy użyciu szczotki i suszarki pozwala uzyskać miękkie i gładkie włosy. Uważasz, że ta technika to już przeżytek? Pamiętaj, że jest ona bardzo skuteczna. „Po wstępnym wysuszeniu włosów, weź okrągłą szczotkę. Rozdziel włosy spinkami i rozpocznij modelowanie od górnych partii włosów. Szczotka powinna być przesuwana po włosach równolegle z suszarką, zaczynając od włosów przy głowie aż po same końce. Chcąc zachować na dłużej efekt modelowania, spryskaj swój grzebień niewielką ilością lakieru i przeczesz nim włosy.”
 
Jeżeli zależy ci na miękkich włosach i trwałym efekcie modelowania, postaw na wałki. „Pozwalają one uzyskać pożądany kształt fryzury, który utrzyma się na dłużej. Polecamy wam wałki na rzepy. Wystarczy nawinąć na wałek wcześniej osuszone pasmo włosów i pozostawić do zupełnego wyschnięcia. Aby zaoszczędzić czas, możesz też wysuszyć włosy suszarką. Wałki zdejmuj z włosów dopiero wtedy, gdy włosy będą już całkowicie suche. Przejdź do układania fryzury, rozczesując i wygładzając włosy szczotką.”
 
Nasza rada: Niezależnie od techniki, jaką zastosujesz, zawsze pamiętaj o odpowiedniej ochronie włosów. Spray termoochronny pozwoli ochronić twoje włosy i nada im piękny połysk.
 
© DR  © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej
Porady
LAURA SUPERBI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LAURA SUPERBI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ