Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Włosy tłuste u nasady i suche końcówki: jak temu zaradzić?
Włosy tłuste u nasady i suche końcówki: jak temu zaradzić?
Pielęgnacja

Włosy tłuste u nasady i suche końcówki: jak temu zaradzić?

Dział
Wszystkie typy włosów mogą pewnego dnia stać się tłuste u nasady, a suche na końcówkach. Podwójny szok, który rzadko witamy z uśmiechem… Jednak, na szczęście dla ciebie, są rozwiązania, które pozwolą Ci uporać się z tym problemem! Nasze rady.

Suche końcówki i przetłuszczanie się włosów u nasady nie musi koniecznie wynikać z niewłaściwej pielęgnacji włosów, która od czasu do czasu ci się zdarza. „Zanieczyszczenia, stres, zmęczenie, złe odżywianie… Przyczyny nierównowagi między twoimi cebulkami i końcówkami mogą być różnorakie. Doprowadzają do hiperłojotoku u nasady włosa, w wyniku czego sebum nie rozchodzi się w ten sam sposób na długościach i na końcówkach.”

Na szczęście istnieją konkretne i proste w stosowaniu rozwiązania, które pozwolą wszystko wyregulować. Możesz myć głowę codziennie, jeżeli naprawdę nasada włosa bez przerwy się przetłuszcza i problem powraca. „Jedyne o czym powinnaś pamiętać w przypadku codziennego mycia jest używanie odpowiednich szamponów, to znaczy produktów o neutralnym pH i do częstego stosowania, które są bardziej delikatne niż, na przykład, szampony do włosów przetłuszczających się.” Używając tych szamponów unikniesz zbytniego pobudzania gruczołów łojowych. 

Innym możliwym rozwiązaniem, jest stosowanie produktów dla włosów o suchych końcówkach, a tłustych u nasady. „Pozwalają one uregulować pH włosa od cebulek aż po same końce. Pomaga to uleczyć skórę głowy i głęboko odżywić wysuszone długości.” Jeżeli czujesz zbyt duży dyskomfort z powodu tłustej nasady włosów i chcesz użyć szamponu do włosów przetłuszczających się, nie zapominaj zająć się połowami długości i końcówkami! „Szampon do włosów przetłuszczających się wysuszy to, co już jest suche. Pamiętaj zatem o tym, aby systematycznie nawilżać długości przy użyciu maseczki, aby zrównoważyć zbyt przesuszający efekt szamponu.”

Nasza rada: Aby uniknąć codziennego mycia włosów z powodu przetłuszczania się, możesz używać twojego szamponu na zmianę z suchym szamponem. To najlepsze rozwiązanie, żeby pozbyć się jednego szamponu! Raz na dwa dni, używaj tego produktu na suchych włosach, zwracając szczególną uwagę na ich tłustą nasadę.


 
Dowiedz się wiecej
Porady
LAURA SUPERBI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LAURA SUPERBI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ