Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Włosy po zajęciach sportowych
Włosy po zajęciach sportowych
Włosy po zajęciach sportowych
Eksperci

Włosy po zajęciach sportowych

Dział
Na co dzień, niełatwo jest pogodzić uprawianie sportu z nieskazitelną fryzurą. Większość sportów potęguje pocenie się, a to sprawia, że włosy wydają się tłuste. Nie ma jednak powodów do paniki. Efekt ten można zatuszować prezentując piękną, kobiecą fryzurę nawet po zajęciach sportowych!
 
Fryzura, którą wykonasz po uprawianiu sportu zależy od długości twoich włosów. „Niezależnie od sportu, jaki uprawiasz, polecamy ci spiąć włosy. Jeżeli masz długie włosy, zepnij je w kucyka, warkocza lub koka. Jeżeli twoje włosy są krótkie, wystarczy ci zwykła opaska lub wsuwki.”
 
Wiele kobiet uczestniczy w zajęciach sportowych podczas przerwy obiadowej. Nie ma wtedy warunków, by umyć włosy. „Suchy szampon stanie się więc waszym największym sprzymierzeńcem. Nie tylko ograniczy efekt tłustych włosów, ale także nada im kształtu i wyrazu. Jeżeli zaplotłaś włosy do uprawiania sportu, rozpleć je i nałóż na nie suchy szampon. Doda on włosom świeżości w ciągu dnia! Osoby o włosach krótkich mogą nałożyć na nie trochę suchego szamponu oraz żelu, uzyskując tym samym modny efekt wet look. Zawsze pomyśl o tym, jak masz zamiar się uczesać po zajęciach sportowych.
 
Jeżeli nie masz okazji umyć głowy, postaraj się umyć włosy przynajmniej tego samego dnia wieczorem. Pozostawienie potu na skórze głowy nie jest najlepszym rozwiązaniem szczególnie dla skóry głowy. „Pot zatyka pory i utrudnia włosom pozbywanie się wszelkich nieczystości nagromadzonych podczas aktywności fizycznej. Co więcej, pot może destabilizować Ph włosów.”
 
Nasza rada: Największym problemem kobiet uprawiających sporty są odstające włosy. „Kiedy umyjesz włosy po zajęciach sportowych lub kiedy spryskasz je suchym szamponem, postaraj się pozbyć odstających loczków, używając w tym celu szczotki i żelu, dzięki czemu sprawisz, że będzie ich optycznie mniej.”
 
© Pixelformula / Pokaz Burberry prêt-à-porter, Wiosna-Lato 2013 © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej

Expert
Jean Louis David

VANESSA GIANI
Trenerka z Paryża
Sprawdź

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ