Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Włosy na lato: dobre zwyczaje po powrocie z plaży.
Włosy na lato: dobre zwyczaje po powrocie z plaży.
Włosy na lato: dobre zwyczaje po powrocie z plaży.
Pielęgnacja

Włosy na lato: dobre zwyczaje po powrocie z plaży.

Dział
Piasek, sól morska, słońce… Słowa, które przywodzą na myśl wakacje i dźwięk cykad. Jednak dla włosów to przede wszystkim zapowiedź ataku. Pamiętaj zatem o ich ochronie podczas twoich letnich wypadów, ale również o tym, żeby zająć się nimi po wyjściu z plaży lub basenu. O czym należy pamiętać, aby twoje włosy były w dobrej formie?

Mycie włosów. Pamiętaj o tym, aby, jeżeli tylko masz taką możliwość, spłukiwać włosy czystą wodą po każdorazowym wyjściu z morza lub z basenu, po to by pozbyć się soli, piasku i chloru. To pierwsza bardzo ważna zasada! A pod koniec dnia, umyj włosy przy użyciu szamponu i odżywki. W przypadku, gdy codziennie wychodzisz dłużej na słońce lub zażywasz kąpieli powinien być to jednak szampon do codziennego stosowania. Aby uniknąć podrażnienia skóry głowy, używaj szampon o neutralnym pH do częstego stosowania i masuj ją. 

Odżywianie włosów. Po umyciu włosów szamponem, używaj kosmetyków odżywiających i nawilżających, gdyż latem twoje włosy od połowy długości i końcówki mają większą tendencję do wysychania. Bądź zatem bardzo hojna dla swoich suchych włosów, nakładając na nie maseczkę, szczególnie w tych strefach i pozwól jej się wchłaniać przez dziesięć minut. 

Rekonstrukcja włosów. Regeneracja włosów czasami wymaga wspomagania! Nałóż zatem serum odżywiające, które pomoże ci chronić twoje włosy. Głęboko nawilżone, twoje włosy przestają się kołtunić i stają się miękkie i bardziej lśniące. Nałóż je na włosy mokre, aby zapewnić sobie idealne wyprostowanie lub na włosy suche małymi dawkami po to, by dodać im blasku. 

Delikatnie się uczesać. Nie ma żadnych przeciwwskazań jeżeli chodzi o używanie suszarki lub też prostownicy, pod warunkiem, że nałożysz spray termoochronny, który chroni włókna włosa. Nie wahaj się również używać odżywki lub dwufazowej kuracji nawilżającej, która ułatwia rozczesywanie.

A po powrocie ściąć włosy. Kiedy wakacje się kończą nadchodzi czas, żeby wrócić do pracy. Jednak zanim opowiesz o nich kolegom i koleżankom z pracy, pomyśl o wizycie u fryzjera, szczególnie jeżeli twoje włosy mają rozdwojone końcówki. Kiedy to się zdarzy, tylko cięcie nożyczkami może pomóc!


 
Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ