Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Włosy i sport: rady profesjonalistów
Włosy i sport: rady profesjonalistów
Eksperci

Włosy i sport: rady profesjonalistów

Dział
Sezon letni, to nie tylko relaks i odpoczynek, ale także czas na uprawianie sportów. Co zrobić, aby nasza fryzura nie przeszkadzała nam podczas ćwiczeń?
 
Jeśli masz długie włosy, najlepszym rozwiązaniem będzie kucyk. To fryzura praktyczna i prosta w wykonaniu, która stylowo odkrywa twarz. Aby uzyskać efekt wet look, nałóż odrobinę wosku do stylizacji, rozprowadź go palcami po całej długości włosów. Możesz też spryskać je lakierem, który utrwali wszystkie niesforne kosmyki. Dzięki temu włosy nie będą Ci przeszkadzały podczas uprawiania sportu. Jeśli twoje włosy są zbyt krótkie, użyj spinek lub opaski.
 
 
                                     
 
Dobrze wiemy, że słona i chlorowana woda wysusza zarówno naszą skórę, jak i włosy. Jeśli chodzimy na basen, najlepszym rozwiązaniem będzie sylikonowy czepek. Niestety, nie jest to najbardziej sexy nakrycie głowy. Jeśli w czepku nie czujesz się komfortowo, wybierz wysoko upiętego koka i w miarę możliwości staraj się nie moczyć włosów.
 
Po każdej kąpieli korzystaj z pryszniców, które znajdują się na większości basenów. Spłukując ciało po wyjściu z wody pozbędziesz się pozostałości środków chemicznych. Do mycia głowy używaj delikatnych szamponów, aby nie obciążać włosów. Na koniec nałóż odżywkę. W domu, zrób kompres z maski nawilżającej, dzięki temu nawilżysz włosy. Odwiedź fryzjera i zrób rytuał jedwabistości marki Kerastase w cenie 85 zł.
 
 
                                     
 
Podczas jazdy na rowerze, nasze włosy sklejają się i plączą od wiatru. Jeśli są rozpuszczone warto je związać. Unikniemy nie przyjemnego rozczesywania włosów. Natomiast, jeżeli jeździsz w kasku, najlepszym rozwiązaniem będzie warkocz. Możesz też związać włosy w kucyk, najlepiej nisko upięty na boku lub na karku. Nie lubisz jeździć w kasku - załóż czapkę z daszkiem lub chustkę. To idealny sposób na krótkie włosy oraz te ścięte na boba.
 
Radzimy też unikać nakładania produktów do układania włosów przed włożeniem kasku lub czapki. Twoja fryzura będzie zniekształcona.
 
 
                                     
 
© DR © Jean Louis David
 
Dowiedz się wiecej
Porady
LAURA SUPERBI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LAURA SUPERBI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ