Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Warkocz w rybie ości
Warkocz w rybie ości
Warkocz w rybie ości
Fryzura

Warkocz w rybie ości

Dział
Często zdarza się wam mylić warkocz-kłos z rybimi ościami. Ten pierwszy splot jest trochę niedokładny i luźny, idealny dla tych, które chcą dobrze się prezentować po wyjściu z plaży. Prawie to samo. Jednak „prawie” czasami robi dużą różnicę. Zoom na ten splot, który będzie święcił triumfy tego lata!

Przygotuj swoje włosy. Możesz zawiązać włosy w rybie ości, tylko jeżeli będą one odpowiedniej długości. Na włosach półdługich rezultat będzie mniej wyrazisty. Aby twoja plecionka była bardziej wytrzymała i aby łatwiej byłoby ci ją zrobić, wcześniej przygotuj włosy tak, by były proste lub przynajmniej mniej miękkie. Będzie dzięki temu łatwiej nad nimi pracować. Ostatnia rada, by odróżnić rybie ości od warkocza kłosa: uczesz je tak, by stanowił przedłużenie twoich włosów, a nie umieszczaj ich z boku. 

Jak zrobić rybie ości. Podziel swoje włosy na dwa pasemka. Weź mały kosmyk z jednego pasemka i przeciągnij go na drugą stronę, a następnie ściśnij oba pasemka. Drugie pasemko jest teraz grubsze. Weź zatem teraz z tej strony mały kosmyk i przesuń do pierwszego, ponownie ściskając. Powtarzaj te operacje na całej długości, uważając, by jak najmocniej ścisnąć kolejne pasemka (jednak bez przesady, nie męcz siebie i włosów!), tak, aby plecionka była dokładna i dawała efekt ogona ryby. Na koniec pozostaje ci tylko spięcie włosów przy użyciu gumki na wysokości końcówek. 

Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ