Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Ombre i sombre!
Włosy długie

Włosy ombre, a sombre – jaką fryzurę wybrać?

Dział

Włosy ombre, a sombre – jaką fryzurę wybrać?


Jeszcze do niedawna olbrzymią popularnością cieszyła się koloryzacja ombre ,wybierały ją kobiety na całym świecie. Za jej pomocą można uzyskać niezwykle wyrazisty efekt - rozjaśnić część włosów w taki sposób, że kosmyki u nasady pozostają ciemne, podczas gdy na końcach są znacznie jaśniejsze. Obecnie można zauważyć trend na koloryzację sombre, której nazwa pochodzi dosłownie od „soft ombre" i, jak łatwo można się domyślić, jest delikatniejszą wersją ombre.


Trendy w koloryzacji i stylizacji fryzur zmieniają się nieustannie, w zasadzie co sezon styliści fryzur lansują inne kolory i proponują nowe uczesania oraz cięcia. Ombre jest znana i stosowana na całym świecie już od kilku lat, dlatego niemal wszystkie kobiety wiedzą, na czym polega. Sombre to koloryzacja, która zyskała popularność w zeszłym roku; stała się idealnym wyjściem dla pań, którym nie podobało się tak §intensywne przejście pomiędzy kolorem włosów u nasady a końcówkami. Jaką fryzurę zatem wybrać i na co zwrócić uwagę? O czym pamiętać przed zastosowaniem obu koloryzacji?
Ombre a sombre: różnice


Najbardziej oczywistą różnicą jest stopień przejścia pomiędzy kolorami u nasady i na końcach włosów. W przypadku ombre efekt jest niezwykle wyrazisty; bardzo często brązy są łączone z jasnym blondem. Niektóre kobiety zraża aż tak drastyczna różnica tonów, dlatego chętniej zainteresują się zeszłorocznym hitem – koloryzacją sombre. Jest ona znacznie delikatniejsza, a specjaliści uważają, że dobrze wykonana sombre to nie więcej niż jeden ton różnicy między nasadą a końcówkami włosów. Oznacza to zatem, że jest bardziej naturalna niż koloryzacja ombre.


To jednak nie jedyne różnice. Zauważono, że ombre znacznie lepiej sprawdza się u brunetek, ponieważ naturalny kolor ich włosów tworzy większy kontrast z kolorem naniesionym na włosy przez fryzjera. Sombre natomiast można zastosować na niemal każdym kolorze włosów.
Znaczącą różnicą jest również wizualny efekt objętości włosów, który jest osiągany po obu koloryzacjach. Włosy ombre, ze względu na dużą różnicę kolorów, mogą wydawać się nieco płaskie, a końcówki wręcz nienaturalnie sztuczne. Inaczej jest w przypadku sombre – delikatne refleksy często nakładane są już nieco poniżej nasady. Taki zabieg optycznie dodaje włosom objętości.
Ombre: dla kobiet ceniących wyrazistość


Za co koloryzacja ombre została pokochana przez kobiety już kilka lat temu?

Po pierwsze, końcowy efekt różni się znacznie od tego, który jest osiągany przy zwykłej, całościowej koloryzacji, pasemkach czy balejażu. Znaczne przejście kolorystyczne między nasadą a końcówką włosów służy także...wygodzie. Panie, które zdecydowały się na ombre, nie muszą martwić się stałym odnawianiem koloru, tak jak ma to miejsce w przypadku zwykłej koloryzacji. Ombre to zatem świetne lekarstwo na odrosty i propozycja dla kobiet, które z różnych powodów nie mają czasu na częste odwiedzanie salonów fryzjerskich.
Ombre można również łączyć z wspomnianym wcześniej balejażem. Zastosowany na górnej części włosów zrównoważy nieco efekt, a kosmyki będą wyglądać jak „muśnięte słońcem". Koloryzacja ombre, w której końcówki różnią się pod względem koloru od nasady jedynie o 3-4 tony wciąż wygląda bardzo naturalnie; mocniejszy kontrast jest wskazany w przypadku pań uwielbiających wyraziste stylizacje.


Jaka długość jest najlepsza do ombre?

Uważa się, że ten rodzaj koloryzacji najlepiej sprawdza się w przypadku długich włosów, ponieważ lepiej ukazuję one istotę efektu końcowego, jednak ombre na krótkie włosy, odpowiednio wykonana, może wyglądać równie ciekawie i intrygująco.
Przed koloryzacją warto także poddać się strzyżeniu; dobre cieniowanie doda fryzurze naturalności i objętości, zapobiegając efektowi tzw. płaskich włosów.
Uwaga: koloryzacja ombre nie powinna być wykonywana przez kobiety, które mają cienkie i bardzo delikatne włosy. Uzyskana fryzura może wyglądać nieestetyczniei niechlujnie.
Sombre: alternatywa dla kobiet, które nie chcą diametralnej zmiany wizerunku
Koloryzacja sombre świetnie sprawdzi się na niemal wszystkich typach włosów o dowolnej długości. To bardzo delikatne rozjaśnienie, wyglądające jeszcze naturalniej niż łagodna ombre. Ten typ koloryzacji zakłada, że sama nasada włosów pozostaje nienaruszona, jeśli chodzi o kolor, dopiero kilka centymetrów poniżej można rozpocząć nakładanie refleksów (ale tylko po zewnętrznej stronie włosów – wewnętrzna powinna pozostać ciemniejsza).
Sombre to świetne rozwiązanie dla kobiet o krótszych włosach; efekt ombre nie byłby u nich tak bardzo widoczny. Z tego rodzaju koloryzacji powinny skorzystać także panie o włosach o małej objętości.


Jaka fryzura najlepiej pasuje do sombre?

Koloryzacja świetnie wygląda na lokach i długich końskich ogonach. Uwaga: warto unikać wszelkiego rodzaju żelów do włosów, pianek czy lakierów – mogą spowodować opadnięcie włosów, co jest szczególnie niekorzystne w przypadku pań o rzadkich, cienkich kosmykach.

Ombre czy sombre: która koloryzacja jest lepsza?


Ombre to koloryzacja świetnie prezentująca się na długich, ciemnych włosach. Rozjaśniane końcówki są wtedy wyraziste i widoczne, niezależnie od tonów, jakie zastosowano. Ombre nie jest polecana paniom o rzadkich, cienkich włosach.
Alternatywą może być sombre, w przypadku której osiągany efekt jest delikatniejszy i bardziej subtelny. W wypadku tej koloryzacji przeszkodą nie są ani blond włosy, ani ich mała objętość.
Niezależnie od wybranej koloryzacji warto zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty do włosów rozjaśnianych. Takimi produktami dysponuje niewątpliwie marka Jean Louis David – salon wykona również profesjonalnie obie koloryzacje. Do domowej pielęgnacji najlepiej wybrać szampony nawilżające i odżywki do włosów farbowanych. Warto zwracać również uwagę na końcówki – jeśli są zniszczone, należy najpierw bezwzględnie je podciąć, inaczej zepsują cały efekt stylizacji.

Dowiedz się wiecej