Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Twoje włosy latem: co można, a czego nie
Twoje włosy latem: co można, a czego nie
Eksperci

Twoje włosy latem: co można, a czego nie

Dział
„Latem, moje włosy szybko się niszczą…” Która z nas nigdy nie wypowiedziała tych słów? A jednak, wbrew powszechnemu przekonaniu, słońce wcale nie jest szkodliwe, o ile korzystasz z niego z umiarem. Oto zoom na to, co można, a czego nie można w letnim sezonie.
 
Zasada numer jeden polega na tym, aby nie spędzać zbyt wiele czasu na słońcu bez odpowiedniej ochrony. Dotyczy to zarówno skóry, jak i włosów. Słońce nie jest szkodliwe, jeżeli korzystasz z jego uroków z umiarem, a przy tym odpowiednio chronisz włókna włosowe: słońce delikatnie rozjaśni twoje włosy, a efekt będzie wyglądał bardzo naturalnie.”
 
Piasek, chlor i sól nie są sprzymierzeńcami twoich włosów. „O ile słońce może mieć pozytywny wpływ na włosy, o tyle piasek, chlor i sól otwierają łuski włosowe i osłabiają włókna włosa. Aby zachować zdrowe i piękne włosy, koniecznie je spłucz po każdej kąpieli w morzu lub na basenie.
 
Kobiety, które mają na włosach pasemka lub ich włosy są farbowane powinny szczególnie uważać na nadejście lata. „Pasemka muszą być wykonane na około miesiąc przed wakacjami, aby zabieg ten nadto nie osłabił włosów. Jeżeli wykonasz go zaraz przed wyjazdem na wakacje, włosy będą osłabione i o wiele szybciej się zniszczą.”
 
Nasza rada: Produkty chroniące włosy przed słońcem, a także te stosowane po ekspozycji na słońcu powinny być wybierane w zależności od natury włosów. „Osoby o cienkich włosach powinny wybierać fluidy i spraye o lekkiej konsystencji. Natomiast, osoby o gęstych i grubych włosach mogą używać odżywczych kremów.”
 
© DR © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej
Porady
LAURA SUPERBI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LAURA SUPERBI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ