Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Trendy w koloryzacji włosów 2016


Jeszcze do niedawna większość kobiet marzyła o ombre – wyrazistej i oryginalnej koloryzacji, której istotą było maksymalne rozjaśnianie końcówek. Na klasyczne ombre składały się zazwyczaj dwa kolory – ciemny brąz u nasady i dość jasny blond na końcach. Obecnie jednak triumfy święci sombre, czyli znacznie bardziej stonowana wersja poprzedniczki. Co warto wiedzieć o tegorocznych trendach w koloryzacji włosów?
Sombre to nie jedyny trend na ten rok. Pojawiły się także takie koloryzacje jak bronze, ronze, broux, cherry bombre czy greige. Niektóre panie mogą czuć się nieco zagubione, jeśli nie interesowały się wcześniej najnowocześniejszymi połączeniami kolorystycznymi, dlatego poniżej umieszczamy krótki przewodnik.


Sombre: zdecydowana królowa wśród koloryzacji


Koloryzacja sombre świetnie wpisuje się w ogólne trendy dotyczące farbowania włosów. W tym roku następuje rezygnacja z szalonych połączeń kolorystycznych, znikają „tęczowe końcówki" i inne, awangardowe rozwiązania. Rok 2016 to raczej dominacja chłodnych, platynowych i jednolitych blondów w połączeniu z pastelowymi odcieniami rudego i brązu. Sombre to koloryzacja delikatna, polegająca na nałożeniu nieco jaśniejszych refleksów na całej długości włosów; w rezultacie fryzura zyskuje na objętości i lekkości, a także sprawia wrażenie bardziej puszystej. To niezwykle istotny fakt dla wszystkich pań, które zmagają się z cienkimi kosmykami, mającymi w dodatku tendencję do szybkiego przetłuszczania się. Warto zresztą pamiętać, że poprzedniczka sombre, czyli kontrastowa i nie unikająca ostrych przejść kolorystycznych ombre, była bardzo złym rozwiązaniem dla kobiet o niezbyt imponujących kosmykach. Po wykonaniu koloryzacji niejednokrotnie okazywało się, że uzyskano karykaturalny efekt, a włosy zostały dodatkowo obciążone. Ważny jest także fakt, że sombre można wykonać na każdej długości włosów, w przeciwieństwie do ombre, na którą decydowały się głównie panie o średnich i długich kosmykach. Co więcej, można uznać, że koloryzacja, która jeszcze całkiem niedawno była niezwykle modna, sprawdzała się wyłącznie na ciemnych włosach; przy sombre takich problemów po prostu nie ma.


Różne wariacje na temat sombre


Nie może dziwić fakt, że wobec rosnącej popularności sombre, zaczęły pojawiać się nowe warianty tej koloryzacji. W pierwszej kolejności należy wspomnieć o bronze – to subtelne połączenie brązów i blondów. Na pierwszy rzut oka niewiele różni się od zwykłej sombre, jednak należy pamiętać, że w tym przypadku użyte są dwa wybrane przez klientkę kolory, podczas gdy sombre polega na rozjaśnieniu istniejącego koloru (a właściwie na dodaniu refleksów w kolorze o ton lub dwa jaśniejszym od naturalnego).

Ciekawym rozwiązaniem jest także koloryzacja zwana ronze – jest wykonywana na naturalnie rudych włosach i polega na dodaniu ciepłych refleksów w kolorze brązu i miedzi; taki zabieg również optycznie zwiększa objętość włosów i nadaje im piękny, metaliczny połysk.


Nietypowe koloryzacje


Koloryzacja sombre (oraz takie, które są do niej niezwykle podobne, ale bazują na nieco innych kolorach, czyli bronze i ronze) jest bardzo subtelna, co powoduje, że decyduje się na nią wiele kobiet. Panie, które szukają w tym sezonie wyrazistych połączeń kolorystycznych, powinny zapoznać się z trzema koloryzacjami wzbudzającymi zachwyt na całym świecie – mowa o greige, broux i cherry bombre.


Greige to świetna propozycja dla kobiet o jasnej karnacji – połączenie srebra i siwych tonów podkreśli kolor skóry, wyostrzone zostaną także rysy twarzy (szczególnie, jeśli koloryzacja zostanie wykonana na krótkiej fryzurze). Greige to zdecydowanie najodważniejsze połączenie kolorystyczne tego sezonu – jeszcze do niedawna tylko nieco starsze kobiety decydowały się na farbowanie włosów na kolory zbliżone do srebrnego, białego i popielatego.
Snowlights, czyli kolejna forma koloryzacji, może nieco przypominać greige; polega na rozjaśnieniu włosów, ale za pomocą chłodnych tonów – tym samym snowlights jest naturalną konkurencją do sombre. Warto jednak zauważyć, że znaczna część pań wciąż decyduje się na ciepłe odcienie, dlatego sombre pozostaje niezwykle popularna.
W roku 2016 nie mogło zabraknąć propozycji dla pań, które uwielbiają kolorystyczne eksperymenty, ale zdecydowanie wolą wyraziste i nasycone kolory. Broux i cherry bombre to dwie koloryzacje idealne dla kobiet, które nie boją się odważnych stylizacji. Broux to połączenie brązu i czerwonych refleksów, zaś cherry bombre – brązu i wiśni. Niestety, o ile broux – czerwony brąz – można uzyskać w niemal u każdej kobiety (oczywiście po wykonaniu odpowiednich zabiegów i właściwym farbowaniu), o tyle cherry bombre to koloryzacja, która została stworzona głównie z myślą o brunetkach.


Najmodniejsze koloryzacje w 2016 roku:


Zapomnij o ombre! Ten rodzaj koloryzacji przestał być modny już jakiś czas temu. Na jej miejsce pojawiła się natomiast sombre, która jest znacznie bardziej subtelna i może być wykonywana także na cienkich włosach. Co różni obie koloryzacje? Ombre to propozycja skierowana głównie do brunetek o gęstych, mocnych włosach – wyraziste przejście kolorystyczne jest możliwe tylko w momencie, gdy u nasady włosy będą miały ciemną barwę. W przypadku sombre nie jest to konieczne – refleksy, które zaczynają się bliżej nasady głowy, są zazwyczaj tylko o ton lub dwa jaśniejsze niż naturalny kolor kosmyków.
Dużą popularnością w tym roku będą cieszyć się także dwie koloryzacje, które w dużym stopniu bazują na sombre – mowa o ronze i bronze, czyli odpowiednio połączeniu rudości z brązami i blondu z brązem.


Panie, które chcą poeksperymentować z kolorem włosów, powinny zrezygnować z tzw. galaxy hair (czyli „tęczowych" włosów) i spróbować jednej z czterech koloryzacji – greige (srebrne włosy z siwymi tonami), snowlights (koloryzacja podobne do sombre, ale charakteryzująca się jasnymi, chłodnymi refleksami), broux (czerwony brąz) czy cherry bombre (wiśniowe końcówki włosów).

Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności