Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

JLD
JLD
JLD
Nowości

Szampon i odżywka bez spłukiwania Curl Therapy – pielęgnacja włosów kręconych

Dział

Kręcone włosy to marzenie wielu kobiet, które zostały obdarzone przez naturę prostymi kosmykami. Skręty na głowie dodają bowiem dziewczęcego i nieco zawadiackiego uroku, a odpowiednio podpięte podkreślają kobiecy wdzięk i elegancki wygląd. Jednak niesforne loki to wymagający rodzaj włosów, dlatego mogą sprawiać wiele kłopotów swojej właścicielce, szczególnie jeśli pielęgnuje się je w nieodpowiedni sposób. Chcąc na co dzień cieszyć się zadbaną i pięknie wyglądająca burzą loków na głowie, koniecznie trzeba zadbać o nie przy użyciu właściwych kosmetyków do kręconych włosów.

Kręcone włosy – problem z głowy?

Każdy rodzaj włosów wymaga specjalnej pielęgnacji, ponieważ wiąże się z konkretnymi problemami, takimi jak nadmierna suchość czy łamliwość. Kręcone włosy są szczególnie narażone na nadmierne przesuszenie i elektryzowanie się ze względu na ich łuski, które często są odchylone. Efektem tego jest również matowy wygląd fryzury. To zupełne przeciwieństwo gładkich i prostych włosów, których struktura najczęściej jest zupełnie inna. Kolejnym problemem, jaki przysparzają kręcone włosy, jest kłopot z ich układaniem, ponieważ każdy kosmyk sterczy w inną stronę. Kłopotliwe jest także codzienne czesanie włosów. Włożenie szczotki czy grzebienia w skręcone pasma wiąże się z plątaniem, wyrywaniem i bolesnym rozczesywaniem. W ten sposób łatwo jest je uszkodzić. Pomimo wielu problemów, jakie przysparzają kręcone włosy, nie warto z nich rezygnować i każdego dnia prostować rozgrzaną prostownicą albo poddać się trwałemu zabiegowi. Burza loków na głowie jest teraz na czasie, co więcej – można sądzić, że nigdy nie wyjdzie z mody, a niejedna kobieta, która ma proste włosy marzy o zalotnych i dziewczęcych skrętach. Dla ułatwienia codziennej stylizacji i aby ujarzmić niesforne loki oraz podkreślić ich wyjątkowe piękno, wystarczy odpowiednie o nie zadbać. Niezbędne do tego są właściwe kosmetyki, np. z serii Curl Therapy dostępne w salonach Jean Louis David, oraz prawidłowe sposoby pielęgnacji.

Jak dbać o kręcone włosy

Pielęgnację włosów należy rozpocząć już w trakcie ich mycia. Dobrze jest zrezygnować z gorącej wody na rzecz letniej, a ostatnie płukanie wykonać zimną. W ten sposób rozchylające się łuski włosów zostaną domknięte i w efekcie włosy staną się błyszczące, mniej matowe, a w ich wnętrzu będzie zatrzymywać się więcej składników odżywczych. Ze względu na fakt, że skręcone kosmyki są cieńsze, należy uważać, aby ich nie uszkodzić. W związku z tym trzeba delikatnie je myć, podobnie jak osuszać ręcznikiem i czesać. Ta ostatnia czynność powinna odbywać się tylko przy użyciu grzebienia z dużymi i szeroko rozstawionymi zębami. Ważne jest również to, aby kręcone włosy rozczesywać wyłącznie wtedy, gdy są mokre. Trzymanie się tych zasad sprawi, że cała czynność stanie się łatwiejsza, włosy nie zostaną uszkodzone, a efektem będą ładnie skręcone i wygładzone włosy, zamiast puszącej się fryzury.

Kolejnym etapem jest nawilżanie kręconych włosów tuż po umyciu. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się odżywka do włosów bez spłukiwania, koniecznie z formułą opracowaną z myślą o lokach. Taki kosmetyk, z linii Curl Therapy, jest dostępny w salonach Jean Louis David. Raz na jakiś czas dobrze jest też zafundować swoim włosom intensywne nawilżenie i regenerację, które zapewni nałożenie maski.

Suszenie kręconych włosów również powinno odbywać się w prawidłowy sposób, najlepiej naturalnie, bez użycia suszarki. Jeśli jednak konieczne jest użycie sprzętu, to warto wybrać taki, który jest wyposażony w dyfuzor i chłodny nawiew powietrza. Dzięki temu włosy będą uniesione tuż przy nasadzie, a loki sprężyste i gładkie.

Połączenie odpowiednich kosmetyków z prawidłowymi metodami pielęgnacji to najlepsze, co można zafundować swoim kręconym włosom każdego dnia.

Szampon i odżywka do włosów kręconych Curl Therapy

Kosmetyki Curl Therapy, które są dostępne w salonach Jean Louis David, zostały opracowane z myślą o włosach kręconych i ich problemach. Specjalna formuła Curl Bounce Comlex, która została użyta w szamponach i odżywkach, zawiera kwas hialuronowy, kompleks silikonowy oraz prowitaminę B5. Dzięki temu loki stają się sprężyste, odżywione i pełne życia. A co więcej – raz na zawsze można zapomnieć o puszących się i niesfornych kosmykach, których nie da się ułożyć.

Szampon Curl Therapy ma za zadanie nawilżyć i wzmocnić włosy. W ten sposób chroni je przed mechanicznymi uszkodzeniami i uodparnia na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych takich, jak np. zanieczyszczone powietrze. Natomiast odżywka bez spłukiwania podkreśla naturalny skręt, ale też dodatkowo nawilża włosy. Jej ogromną zaletą jest łatwość użycia, ponieważ nie wymaga spłukiwania, ma wygodną formę sprayu, a ponadto można ją stosować w ciągu dnia, na suche włosy, jako preparat przywracający fryzurze idealny wygląd. Duży plus stanowi także ożywczy owocowo-kwiatowy zapach, który po rozpyleniu na włosach towarzyszy kobiecie przez cały dzień.

Szampony i odżywki Curl Therapy to najprostsza droga do tego, aby kręcone włosy zyskały blask, witalność i sprężystość, co jest istotne szczególnie w przypadku loków. Kosmetyki z tej serii warto wypróbować w salonie fryzjerskim Jean Louis David, aby przekonać się, że warto mieć je w swoim domu i korzystać z nich podczas codziennej pielęgnacji.

Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ