Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Swędzi mnie skóra głowy. Dlaczego?
Swędzi mnie skóra głowy. Dlaczego?
Pielęgnacja

Swędzi mnie skóra głowy. Dlaczego?

Dział
Nie możesz już wytrzymać. Skóra głowy swędzi cię tak bardzo, że coraz trudniej jest ci opierać się chęci podrapania się. Z czego wynika ta niedogodność? Co możesz zrobić? Odpowiedzi naszego eksperta. 

Podobnie jak skóra na innych partiach ciała, skóra głowy może ulegać podrażnieniom, swędzieć i stawać się sucha. W rezultacie, czujesz dyskomfort, który sprawia, że chcesz się podrapać. Oznacza to, że cierpi ona na nierównowagę, której przyczyny mogą być różne. „Swędzenie może wynikać z nerwów lub stresu, a także z kontaktu z zanieczyszczeniami. Jednak równocześnie może się wiązać z nierównowagą produkcji sebum. Oznacza to, że komórki skóry odnawiają się zbyt szybko. W rezultacie, obok swędzenia pojawia się łupież.”

Powodem swędzenia skóry mogą być również używane przez ciebie kosmetyki. Szczególnie jeżeli są zbyt agresywne lub niewłaściwie dobrane. Innymi powodami mogą być zła dieta lub zbyt częste noszenie kasków do jazdy motorem lub skuterem. 

Aby temu sprostać, istnieją dermatologiczne środki kojące. „Te specjalne szampony o neutralnym pH pozwolą uspokoić swędzenie. W żadnym wypadku, nie powinnaś stosować szamponów lub maseczek nawilżających. Nie mają żadnej wartości w przypadku odwodnienia skóry głowy. Możesz również korzystać z produktów przeciwłupieżowych, jeżeli oprócz swędzenia masz problem z łupieżem.”

Wreszcie, postaraj się być spokojna, lepiej się odżywiać i masować skórę głowy, aby wspomóc krążenie. Musisz pamiętać o tych dobrych zwyczajach! Z drugiej jednak strony, jeżeli twoja skóra głowy ciągle będzie sprawiać problemy, nie wahaj się skontaktować z dermatologiem.

Nasza rada: Tego lata musisz szczególnie uważnie dbać o włosy. Słońce, chlor i sól morska, to dla nich wielki sprawdzian! Nie skąp zatem im środków chroniących przed słońcem. A głowę przykryj ślicznym modnym kapeluszem. 

Dowiedz się wiecej
Porady
VANESSA GIANI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

VANESSA GIANI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ