Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Swędzi mnie skóra głowy. Dlaczego?
Swędzi mnie skóra głowy. Dlaczego?

Swędzi mnie skóra głowy. Dlaczego?

Nie możesz już wytrzymać. Skóra głowy swędzi cię tak bardzo, że coraz trudniej jest ci opierać się chęci podrapania się. Z czego wynika ta niedogodność? Co możesz zrobić? Odpowiedzi naszego eksperta. 

Podobnie jak skóra na innych partiach ciała, skóra głowy może ulegać podrażnieniom, swędzieć i stawać się sucha. W rezultacie, czujesz dyskomfort, który sprawia, że chcesz się podrapać. Oznacza to, że cierpi ona na nierównowagę, której przyczyny mogą być różne. „Swędzenie może wynikać z nerwów lub stresu, a także z kontaktu z zanieczyszczeniami. Jednak równocześnie może się wiązać z nierównowagą produkcji sebum. Oznacza to, że komórki skóry odnawiają się zbyt szybko. W rezultacie, obok swędzenia pojawia się łupież.”

Powodem swędzenia skóry mogą być również używane przez ciebie kosmetyki. Szczególnie jeżeli są zbyt agresywne lub niewłaściwie dobrane. Innymi powodami mogą być zła dieta lub zbyt częste noszenie kasków do jazdy motorem lub skuterem. 

Aby temu sprostać, istnieją dermatologiczne środki kojące. „Te specjalne szampony o neutralnym pH pozwolą uspokoić swędzenie. W żadnym wypadku, nie powinnaś stosować szamponów lub maseczek nawilżających. Nie mają żadnej wartości w przypadku odwodnienia skóry głowy. Możesz również korzystać z produktów przeciwłupieżowych, jeżeli oprócz swędzenia masz problem z łupieżem.”

Wreszcie, postaraj się być spokojna, lepiej się odżywiać i masować skórę głowy, aby wspomóc krążenie. Musisz pamiętać o tych dobrych zwyczajach! Z drugiej jednak strony, jeżeli twoja skóra głowy ciągle będzie sprawiać problemy, nie wahaj się skontaktować z dermatologiem.

Nasza rada: Tego lata musisz szczególnie uważnie dbać o włosy. Słońce, chlor i sól morska, to dla nich wielki sprawdzian! Nie skąp zatem im środków chroniących przed słońcem. A głowę przykryj ślicznym modnym kapeluszem. 

Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności
Porady
VANESSA GIANI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

VANESSA GIANI
Trenerka z Paryża
Sprawdź