Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Substancje korzystne dla Twoich włosów
Substancje korzystne dla Twoich włosów
Pielęgnacja

Substancje korzystne dla Twoich włosów

Dział

Twoje szampony, maseczki i inne kosmetyki do pielęgnacji włosów zawierają różnorodne substancje, które w różny sposób wpływają na Twoje włosy. Poznaj najważniejsze właściwości substancji wchodzących w skład Twoich ulubionych kosmetyków do włosów.

 

Obecnie, keratyna jest najbardziej zalecanym składnikiem! Substancja ta ma pozytywny wpływ na Twoje włosy z racji jej niezliczonych właściwości. Keratyna działa na kilku poziomach. Sprawia, że włosy są bardziej błyszczące i miękkie. Dzięki niej, włosy stają się też grubsze, gdy zatyka ona „ubytki” we włóknach włosowych, co ułatwia dodatkowo rozczesywanie. „W salonach Jean Louis David, opracowaliśmy tzw. protokół Keratin Therapy, który pozwoli Ci uzyskać długotrwały efekt.  Część produktów używanych w salonie dostępna jest bowiem w sprzedaży w celu umożliwienia Wam przedłużenia zbawiennego działania keratyny także w pielęgnacji domowej.”

 

Twoim włosom pomogą też różnorodne olejki, a w szczególności olejek z jojoba, który używany jest ze względu na jego właściwości zmiękczające. Ułatwia on rozczesywanie oraz czesanie włosów, a także może być stosowany w celu nawilżenia końcówek. „Podobnie, delikatny olejek migdałowy oraz olejek z oliwek pozwolą odżywić wrażliwe lub odwodnione włosy.” Staraj się jednak ich nie nadużywać, aby nadto nie obciążać włosów. Lśniące włosy uzyskasz stosując jedwab do włosów. „Jeszcze raz przypominamy, by nie używać wyłącznie kosmetyków na bazie jedwabiu, gdyż mogą one obciążać włosy.”

 

W Twoich zabiegach o mocne i zdrowe włosy, pomocne będą Ci takie substancje jak kofeina i karnityna. „ Pierwsza z nich wspomaga porost włosów i jest stosowana głównie w kuracjach przeciwko ich wypadaniu. Druga zapobiega wypadaniu włosów oraz wzmacnia ich najbardziej wrażliwe partie.”

 

Nasza rada: Wspomniane substancje, którą wchodzą często w skład Twoich kosmetyków do pielęgnacji włosów powinny być używane na zmianę z delikatniejszymi szamponami lub produktami przeznaczonymi specjalnie do Twojego rodzaju i natury włosów. Większość tych substancji, jeżeli pozostanie na włosach zbyt długo i będzie zbyt regularnie stosowana, może obciążać włosy, a to spowoduje, że stracą one na objętości.

 

Dowiedz się wiecej
Porady
LAURA SUPERBI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LAURA SUPERBI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ