Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

JLD
JLD
Pokaz slajdów
3 Zdjęcia
JLD
Nowości

Bob na kręconych włosach. Fryzura na boba w rockowym stylu.

Dział

Cięcie typu bob, również w wersji przedłużonej, jest nadal jedną z najchętniej wybieranych damskich fryzur. W przypadku pań posiadających naturalnie kręcone lub falowane włosy świetnym rozwiązaniem jest long bob lub bob w stylu beach wave. Włosy w takiej fryzurze są lekko wycieniowane, aby uzyskać pożądaną formę i nadać im kontrolowanego nieładu. Pełen objętości, bardzo modny i naturalnie wyglądający bob na kręconych włosach to prosta i jednocześnie wyrafinowana fryzura, którą można modelować i układać na różne sposoby, w zależności od okazji i nastroju.

Kręcony bob dla kogo?


Bob na kręconych włosach to fryzura, która pasuje do niemal każdego typu urody i jest bardzo uniwersalna. Jest masz naturalnie kręcone lub falowane włosy, to cięcie będzie dla ciebie idealne, a ułożenie fryzury zajmie dosłownie chwilę. W przypadku prostych włosów możesz zakręcić je wcześniej na wałki, papiloty, użyć lokówki lub wykonać delikatne fale przy użyciu prostownicy. Bob jest typem fryzury, która sprawdza się zarówno przy cienkich i delikatnych włosach, ponieważ dodaje pożądanej objętości, jak też u posiadaczek grubych pasm, które są mniej podatne na układanie. Kręcony bob dobrze prezentuje się również w wersji z grzywką, co jest szczególnie ważne w przypadku pań, które chcą ukryć wysokie czoło lub złagodzić rysy twarzy.

Jaka długość boba będzie najlepsza dla twojego kształtu twarzy?


Panie o okrągłych rysach powinny rozważyć fryzurę sięgającą kilka centymetrów za brodę. Kręcony bob może delikatnie poszerzać twarz, dlatego warto wybrać nieco dłuższą wersję tej fryzury, a mocniejszy skręt zachować na końce włosów. Cięcie takiej długości optycznie wyszczupli pełny kontur twarzy. Kwadratową twarz optycznie złagodzi fryzura sięgająca lekko za brodę, z wycieniowanym przodem. Z kolei twarz pociągła to idealny kształt dla boba sięgającego do brody. Takie cięcie sprawi, że buzia będzie wydawała się pełniejsza, a asymetryczna grzywka ukryje zbyt wysokie czoło. Odpowiednia forma strzyżenia optycznie zagęści cienkie włosy, a delikatne fale nadadzą im lekkości.

Jak zrobić kręconego boba?


Panie posiadające naturalnie kręcone włosy są w uprzywilejowanej sytuacji. Wystarczy, że odpowiednio je przygotują wgniatając w wilgotne pasma odrobinę pianki stylizującej, która ochroni włosy i nada lokom właściwy kształt. Możesz również użyć lokówki lub wałków, aby podkreślić skręt loków. Korzystając z urządzeń grzewczych (suszarka, lokówka, prostownica) warto pamiętać o zabezpieczeniu pasm przed działaniem wysokiej temperatury, stosując preparaty termoochronne.


Osoby o prostych włosach mogą postawić na drobne loczki w rockowym stylu. Aby uzyskać kręconego boba należy zakręcić pasma na lokówkę o małej średnicy i wystylizować całość palcami, przy użyciu pianki. Najlepiej robić to na suchych pasmach zawijając włosy partiami. Drugim rozwiązaniem są małe wałki. Nakładaj je na wilgotne włosy, zaczynając nawijanie od końcówek i kontynuując aż do nasady włosa. Z ich zdejmowaniem wstrzymaj się aż do momentu, kiedy pasma będą całkowicie suche. Następnie ułóż włosy palcami według swojego pomysłu, a na koniec spryskaj całość lakierem.


Kręcony bob w stylu beach wave uzyskasz robiąc delikatne fale przy pomocy prostownicy lub stosując grube wałki. Podkreślą one delikatny skręt włosów i nadadzą im lekkości oraz sprężystości. Fryzurę wystarczy rozczesać delikatnie palcami i utrwalić sprayem.

Wygodna i kobieca fryzura w stylu kręconego boba sprawdzi się na co dzień, w pracy, na imprezie oraz podczas wielkich wyjść i uroczystości. Jej zaletą jest uniwersalność i duża swoboda w formie stylizacji. Najważniejsze w przypadku boba jest profesjonalne i precyzyjne cięcie, dlatego warto wybrać się do sprawdzonego fryzjera, który dobierze odpowiednią długość do kształtu twarzy. W profesjonalnym salonie fryzjerskim stylista doradzi również odpowiedni zabieg pielęgnacyjny do rodzaju i kondycji twoich włosów, a także podpowie w jakiej stylizacji będziesz prezentować się najkorzystniej.

Dowiedz się wiecej
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ

JLD
JLD
Streetstyle: Bob na kręconych włosach w stylu rockowym
Streetstyle: Bob na kręconych włosach w stylu rockowym
 JLD
JLD
JLD
JLD
Streetstyle: Bob na kręconych włosach w stylu rockowym
Streetstyle: Bob na kręconych włosach w stylu rockowym
 JLD
JLD