Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

laminowanie
laminowanie
laminowanie
Nowości

Sposoby na zdrowe i lśniące włosy, czyli jak wykonać zabieg laminowania włosów!

Dział

Każda kobieta marzy o tym, aby jej włosy były zdrowe i pięknie wyglądały. W tym celu, panie poddają się rozmaitym zabiegom, które mają na celu odżywić włosy oraz sprawić, że będą gładkie i błyszczące. Czynności regeneracyjne można wykonywać samodzielnie, w domowym zaciszu, lub w profesjonalnym salonie fryzjerskim pod okiem ekspertów. Jednym z takich zabiegów jest laminowanie włosów, które przywraca blask i zdrowy wygląd zniszczonym włosom.

Czym jest zabieg laminowania włosów


Włosy, które są osłabione zabiegami stylizacyjnymi, np. farbowaniem czy rozjaśnianiem, używaniem prostownicy i suszeniem gorącym powietrzem, nie tylko niezdrowo wyglądają, ale w rzeczywistości takie są – zniszczone, pozbawione blasku, cienkie i podatne na uszkodzenia. Dzieje się tak na skutek rozchylonych łusek, przez co do wnętrza włosów dostają się rozmaite zanieczyszczenia, a fryzura staje się matowa. W celu zregenerowania tak zniszczonych włosów, konieczne jest domknięcie ich łusek. Można to robić każdorazowo podczas mycia włosów, poprzez nakładanie specjalnych masek i odżywek, które mają za zadanie odżywić i wzmocnić włosy. Często jednak wyniki takiego postępowania nie są zadowalające, ponieważ po umyciu, włosy nadal puszą się i nie są dostatecznie nawilżone. W związku z tym, warto zdecydować się na bardziej efektywne zabiegi. Jednym z nich jest laminowanie włosów, uważane za niezwykle skuteczne.
Nazwa zabiegu nie jest przypadkowa, ponieważ laminowanie znane jako powlekanie folią dokumentów, kojarzone jest z wygładzeniem, nabłyszczeniem i utrwaleniem. Dokładnie takie samo działanie ma laminowanie włosów, czyli domykanie łusek na skutek tworzenia trwałej osłonki na włosach pod wpływem działania specjalnych preparatów i wysokiej temperatury. Efekty takiego zabiegu są zauważalne już po pierwszym razie – włosy stają się wygładzone, miękkie w dotyku i nie plączą się, ale przede wszystkim są wyraźnie lśniące, dzięki czemu wyglądają na zdrowsze i mocniejsze.

Domowe sposoby na lśniącą fryzurę, czyli przepis na laminowanie włosów żelatyną.


Wiele zabiegów, które mają na celu zregenerowanie zniszczonych włosów, można wykonywać samodzielnie we własnym domu, przy użyciu niedrogich i ogólnodostępnych środków. Dużą zaletą takiego rozwiązania są niewielkie koszty, ale należy mieć przy tym świadomość, że do wykonywania niektórych zabiegów potrzebna jest wiedza i umiejętności. W przeciwnym razie można uszkodzić włosy i sprawić, że efekty kuracji będą dalekie od zamierzonych.
Tania i domowa metoda na proste włosy wymaga przygotowania niewielkiej ilości żelatyny spożywczej, miseczki z ciepłą wodą oraz odżywki do włosów, w składzie której będą nawilżające olejki lub emolienty. Przyda się również foliowy czepek, rękawiczki oraz ręcznik. Przepis na przygotowanie mieszanki do domowego laminowania włosów jest niezwykle łatwy – wystarczy wymieszać jedną łyżkę żelatyny z trzema łyżkami gorącej, ale nie wrzącej wody. Gdy całość będzie mieć konsystencję rzadkiego żelu, należy dodać łyżkę odżywki i całość dokładnie wymieszać. Tak powstałą miksturę wystarczy równomiernie rozprowadzić na suchych włosach. W tym celu konieczne jest dokładne pokrycie każdego pasma włosów, a następnie nałożenie na głowę foliowego czepka i owinięcie włosów ręcznikiem. Po 45 minutach wystarczy dokładnie spłukać włosy, najlepiej chłodną wodą, aby w ten sposób jeszcze lepiej domknąć łuski. Konieczne jest również wysuszenie włosów ciepłym strumieniem powietrza z suszarki, ponieważ wygładzające działanie mieszanki z żelatyną uaktywnia się pod wpływem wysokiej temperatury.
Niewątpliwą zaletą domowego laminowania włosów żelatyną jest fakt, że natychmiast po zastosowaniu mieszanki, włosy stają się widocznie błyszczące, miękkie w dotyku oraz wyglądają na zdrowsze. Jednak, rozwiązanie to ma też pewne minusy, które wynikają z nieumiejętnego przeprowadzenia zabiegu. Niedokładne spłukanie żelatyny sprawi, że na włosach pozostaną jej resztki, które wyglądem będą przypominać łupież. Co więcej, proteiny, które są zawarte w żelatynie spożywczej, mogą sprawić, że po pewnym czasie efekt będzie odwrotny od zamierzonego, ponieważ włosy będą się puszyć, staną się matowe i suche. Dla zminimalizowania ryzyka zniszczenia włosów zaleca się laminowanie włosów żelatyną nie więcej niż dwa razy w tygodniu.

Laminowanie włosów w salonie fryzjerskim


Zabieg laminowania włosów u fryzjera jest bezpieczniejszym i skuteczniejszym rozwiązaniem niż domowe kuracje, ponieważ daje długotrwałe efekty. Już po pierwszym zastosowaniu specjalistycznych preparatów na bazie nierozpuszczalnych w wodzie białek fibrylarnych włosy stają się wyraźnie gładsze, a taki rezultat utrzymuje się nawet przez trzy miesiące. Dzieje się tak na skutek wnikania w głąb włosów odżywczych preparatów, które mają działanie odbudowujące i zamykające łuski na całej długości włosów.
Zabieg laminowania włosów wykonywany przez fryzjerów jest kierowany zarówno do kobiet, które mają proste włosy, jak i do pań z niesfornymi lokami. Dla skuteczności tej metody nie ma również znaczenia fakt, czy włosy są farbowane, czy mają naturalny kolor.
Decydując się na laminowanie włosów, które będzie wykonane przez profesjonalistę, można mieć pewność, że zabieg będzie bezpieczny dla włosów, a długotrwałe efekty staną się widoczne już po pierwszym skorzystaniu z tej usługi.

Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ