Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Piękne dłonie
Piękne dłonie
Piękne dłonie
Usługi kosmetyczne

Sposób na mocne i piękne paznokcie

Dział

Głównym zadaniem paznokci, czyli rogowej osłonki zbudowanej z keratyny, jest ochrona naskórka znajdującego się w grzbietowej części paliczków rąk i nóg. Mocne i zdrowe paznokcie pełnią również rolę estetyczną i są ozdobą dłoni. O ich prawidłowym stanie świadczy gładka i lśniąca płytka o delikatnie różowym zabarwieniu. Jak dbać o paznokcie, aby były mocne i pięknie wyglądały?

Najlepsza dieta dla pięknych i zdrowych paznokci


Istotny wpływ na wygląd i kondycję paznokci ma sposób odżywiania. Niewłaściwa, źle zbilansowana dieta osłabia płytkę i utrudnia jej prawidłowy wzrost. Niedobory białek, tłuszczy, witamin i minerałów w pierwszej kolejności oddziałują negatywnie na włosy i paznokcie. Jest to element obronny organizmu, który zarządza otrzymywanymi wraz z pokarmem substancjami. Jeżeli jest ich zbyt mało, najpierw trafiają one do narządów niezbędnych do funkcjonowania organizmu. Paznokcie do nich nie należą, dlatego ich zły stan jest pierwszym sygnałem, że organizmowi brakuje ważnych składników odżywczych). W jaki sposób kształtować swoją dietę, aby mieć piękne i zdrowe paznokci?


• Wapń – jego niedobry prowadzą do łamliwości paznokci. Najważniejszym źródłem dobrze przyswajalnego wapnia jest mleko i przetwory mleczne (ze względu na obecność w nich laktozy i odpowiedni stosunek wapnia do fosforu). Ponadto znajdziemy go w rybach (również konserwowych), roślinach strączkowych, szpinaku, natce pietruszki, orzechach laskowych, migdałach i słoneczniku. Wapń zawarty w mięsie i roślinach wykazuje jednak gorszą przyswajalność niż obecny w produktach mlecznych.
• Magnez – braki magnezu w organizmie także objawiają się zwiększoną łamliwością paznokci. Pierwiastek ten występuje powszechnie w produktach spożywczych, jednak jego wartość w nich jest bardzo zróżnicowana. Produkty spożywcze bogate w magnez to: kakao (420mg w 100 g), nasiona słonecznika (359mg w 100 g) i migdały (269mg w 100g). Innymi, wartościowymi źródłami magnezu są kasza gryczana, warzywa strączkowe, orzechy i płatki owsiane.
• Pamiętaj: Magnez bierze udział w wielu procesach zachodzących o organizmie, dlatego dbając o piękne paznokcie, jednocześnie chronisz swoje zdrowie.
• Żelaza – jego niedobór objawia się łamliwością i rozdwajaniem paznokci. Aby dostarczyć organizmowi żelazo, należy jeść mięso czerwone i białe (duża zawartość żelaza znajduje się w wątróbce wieprzowej i cielęcej), kakao, natkę pietruszki i orzechy pistacjowe.
• Cynk – bierze udział w syntezie białka (keratyna, główny budulec paznokcia, jest rodzajem białka fibrylarnego). Jest on zatem bardzo ważny dla prawidłowego wzrostu paznokci. Wysoka zawartość cynku występuje w wątrobie cielęcej , pestkach dyni, kakao, wątrobie wieprzowej.
Dieta bogata w powyższe składniki odżywcze to sposób na mocne i piękne paznokcie. Niekiedy jednak łamliwość płytki jest objawem poważniejszej choroby, dlatego jeżeli problem ten nie ustępuje, warto skonsultować się z lekarzem.


Domowe sposoby na paznokcie - codzienne pielęgnacja


Paznokcie każdego dnia narażone są działanie czynników, które je osłabiają. Kontakt z detergentami, chlorowaną wodą, dymem papierosowym oraz urazy mechaniczne negatywnie odbijają się na ich kondycji. Jak chronić paznokcie, aby zachować ich zdrowy i piękny wygląd?
• Stosuj kosmetyki odżywcze i nawilżające - po każdym myciu rąk wmasowuj kremy w skórę rąk i w paznokcie.
• Używaj rękawiczek ochronnych z bawełnianą wkładką – podczas czynności, które wymagają kontaktu z detergentami zawsze zakładaj na dłonie rękawiczki ochronne.
• Pozwól paznokciom „odpocząć' od lakieru – mimo tego, że lakier dobrej jakości nie niszczy paznokci, częste malowanie płytki może ją uszkodzić. Powodem tego są zmywacze na bazie acetonu, który to osłabia paznokcie i prowadzi do ich matowienia.
• Ogranicz usuwanie skórek – źle przeprowadzone usunięcie skórek prowadzi do rozwoju nieestetycznych zmian w obrębie paznokci i przyspiesza ich narastanie. Zabieg ten należy powierzyć profesjonaliście. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko skaleczeń, zakażenia i uszkodzenia samej płytki.
• Minimalizuj ryzyko uszkodzeń mechanicznych – stosowanie metalowych pilników oraz częste i silne polerowanie płytki może prowadzić do jej uszkodzenia.


Profesjonalny manicure dla pięknych paznokci


Paznokcie wzmocnione kuracjami pielęgnacyjnymi są doskonale przygotowane do dalszego etapu ich metamorfozy, czyli zabiegów upiększających.
Klasyczny manicure - zabieg pozwala uzyskać eleganckie i piękne paznokcie. Pierwszy krok to usunięcie skórek, następnie płytka jest skraca i opiłowywana. Tak przygotowane paznokcie malowane są wybranym kolorem lakieru. Zalety klasycznego manicure to jego trwałość, naturalny wygląd i kompleksowa poprawa wyglądu paznokcia. Manicurzystka doradzi, jaki kształt płytki najlepiej pasuje do Twoich dłoni. Warto przy tym pamiętać o dwóch zasadach:
• do krótkich lub szerokich paznokci wybieramy jasne odcienie lakierów,
• skóra z ciepłym pigmentem (o złotym zabarwieniu) źle komponuje się z fioletowymi odcieniami paznokci.


Przeciwskazania do wykonania manicure to grzybica, stany zapalne, świeże, niezagojone rany i drożdżyca.


Manicure gel color – to innowacyjny manicure, w którym wykorzystuje się żel utwardzany światłem. Żel jest przyjazny dla paznokci - nie blokuje przenikania wilgoci i tlenu, dlatego funkcjonowanie pokrytej nim płytki nie jest utrudnione. Przewagi zabiegu manicure gel color nad manicurem hybrydowym to:
• brak negatywnego wpływu na płytkę,
• łatwość aplikacji,
• bezproblemowe i szybkie usuwanie,
• wysoka trwałość i lśniący kolor.
Uzupełnieniem zabiegów przeznaczonych wyłącznie dla paznokci, jest program pielęgnacyjno-relaksacyjny SPA Manicure. To tradycyjny manicure wzbogacony o kurację dłoni. Wykorzystuje się w nim nim produkty aromaterapeutyczne, które pielęgnują skórę oraz działają odprężająco. Zabieg połączony jest z masażem dłoni stymulującym wchłanianie substancji nawilżających zawartych w kosmetykach. Dodatkowo składniki kremów i masek przenikają przez naskórek i odżywiają płytkę paznokcia.

Dowiedz się wiecej
Nowości
Usługi kosmetyczne

Usługi kosmetyczne

Usługi kosmetyczne

Jak usunąć zaskórniki?

Usługi kosmetyczne

Jak usunąć zaskórniki?

Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ