Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Sport na basenie: dobre praktyki dla włosów
Sport na basenie: dobre praktyki dla włosów

Sport na basenie: dobre praktyki dla włosów

Wraz z powrotem ładnej pogody, niskie temperatury nie mogą już stanowić wymówki, by nie iść na basen. O ile zimą czasami ciężko było się zmobilizować, by włożyć kostium kąpielowy i udać się na basen i przepłynąć choćby kilka długości basenu, o tyle wszystko się zmienia w słoneczne i ciepłe dni! Poznaj więc nasze rady, jak zadbać o włosy na basenie.
 
Aby wyrzeźbić sylwetkę przed letnimi urlopami nie zaszkodzi spędzić kilka godzin na basenie! Jedyną uciążliwość stanowi chlor, który często wysusza zarówno skórę, jak i włosy. Postaraj się więc szczególnie zadbać o swoje włosy przed i po wizycie na basenie.
 
Chcąc ograniczyć negatywny wpływ wody z basenu na twoje włosy, oczywiście najlepiej jest w ogóle nie zanurzać głowy w basenie! „A nawet jeśli nie masz zamiaru moczyć włosów podczas pływania, unikaj kontaktu włosów z wodą. Obecnie na większości basenów obowiązkowe jest noszenie czepka… Niewątpliwie, nie jest to najbardziej sexy nakrycie głowy, jednak jest ono nieocenione, jeżeli chodzi o ochronę włosów. Aby uzyskać optymalną ochronę przed chlorem, zaopatrz się w czepek wykonany z silikonu.” Nie masz czepka? Zwiąż więc włosy możliwie najwyżej, spinając je w wysokiego koka.
 
Zawsze korzystaj z pryszniców, które znajdują się na większości miejskich basenów. Spłukując ciało po wyjściu z wody pozbędziesz się pozostałości środków chemicznych. „Do mycia głowy używaj delikatnych szamponów, aby nie obciążać dodatkowo włosów. Dokładnie spłucz włosy i nałóż na nie odżywkę. W domu, skorzystaj z maseczek nawilżających, które pozostawisz przez jakiś czas na włosach, aby produkt mógł dogłębnie odżywić włókna włosowe.”
 
Jeżeli masz włosy farbowane, pamiętaj, by używać kosmetyków do włosów farbowanych, dzięki czemu unikniesz blaknięcia ich koloru. „Szampony i maseczki do włosów farbowanych, utrwalające pigmenty we włosach będą więc dla ciebie najlepszym rozwiązaniem!”
 
Nasza rada: Jeżeli musisz zamoczyć głowę w basenie, nałóż na włosy oliwkę, skupiając się na końcówkach, które najbardziej narażone są na przesuszenie. Oliwka ochroni twoje włosy przed działaniem chloru. Oprócz tego, pamiętaj, aby zawsze wypłukać/umyć włosy po wyjściu z wody.
 
© DR © Jean Louis David
Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności
Porady
VANESSA GIANI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

VANESSA GIANI
Trenerka z Paryża
Sprawdź

Niezbędne w tym sezonie