Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Sport na basenie: dobre praktyki dla włosów
Sport na basenie: dobre praktyki dla włosów
Pielęgnacja

Sport na basenie: dobre praktyki dla włosów

Dział
Wraz z powrotem ładnej pogody, niskie temperatury nie mogą już stanowić wymówki, by nie iść na basen. O ile zimą czasami ciężko było się zmobilizować, by włożyć kostium kąpielowy i udać się na basen i przepłynąć choćby kilka długości basenu, o tyle wszystko się zmienia w słoneczne i ciepłe dni! Poznaj więc nasze rady, jak zadbać o włosy na basenie.
 
Aby wyrzeźbić sylwetkę przed letnimi urlopami nie zaszkodzi spędzić kilka godzin na basenie! Jedyną uciążliwość stanowi chlor, który często wysusza zarówno skórę, jak i włosy. Postaraj się więc szczególnie zadbać o swoje włosy przed i po wizycie na basenie.
 
Chcąc ograniczyć negatywny wpływ wody z basenu na twoje włosy, oczywiście najlepiej jest w ogóle nie zanurzać głowy w basenie! „A nawet jeśli nie masz zamiaru moczyć włosów podczas pływania, unikaj kontaktu włosów z wodą. Obecnie na większości basenów obowiązkowe jest noszenie czepka… Niewątpliwie, nie jest to najbardziej sexy nakrycie głowy, jednak jest ono nieocenione, jeżeli chodzi o ochronę włosów. Aby uzyskać optymalną ochronę przed chlorem, zaopatrz się w czepek wykonany z silikonu.” Nie masz czepka? Zwiąż więc włosy możliwie najwyżej, spinając je w wysokiego koka.
 
Zawsze korzystaj z pryszniców, które znajdują się na większości miejskich basenów. Spłukując ciało po wyjściu z wody pozbędziesz się pozostałości środków chemicznych. „Do mycia głowy używaj delikatnych szamponów, aby nie obciążać dodatkowo włosów. Dokładnie spłucz włosy i nałóż na nie odżywkę. W domu, skorzystaj z maseczek nawilżających, które pozostawisz przez jakiś czas na włosach, aby produkt mógł dogłębnie odżywić włókna włosowe.”
 
Jeżeli masz włosy farbowane, pamiętaj, by używać kosmetyków do włosów farbowanych, dzięki czemu unikniesz blaknięcia ich koloru. „Szampony i maseczki do włosów farbowanych, utrwalające pigmenty we włosach będą więc dla ciebie najlepszym rozwiązaniem!”
 
Nasza rada: Jeżeli musisz zamoczyć głowę w basenie, nałóż na włosy oliwkę, skupiając się na końcówkach, które najbardziej narażone są na przesuszenie. Oliwka ochroni twoje włosy przed działaniem chloru. Oprócz tego, pamiętaj, aby zawsze wypłukać/umyć włosy po wyjściu z wody.
 
© DR © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej
Porady
VANESSA GIANI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

VANESSA GIANI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ