Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

JLD
JLD
JLD
Nowości

Smartbond – skuteczna ochrona włosów podczas koloryzacji

Dział

Nowa praca, przeprowadzka, rocznica ślubu, wyjazd na wakacje – każdy powód do odświeżenia wizerunku jest dobry. Idealny pomysł na metamorfozę to zmiana odcienia włosów. Niestety zarówno koloryzacja, jak i dekoloryzacja to zabiegi, po których włosy są wycieńczone. Dobrze jest więc odpowiednio o nie zadbać już na etapie farbowania. Pomocny w tym celu okaże się Smartbond do koloryzacji.

Smartbond do koloryzacji – włosy zawsze w dobrej formie


Większość osób sięga jedynie po produkty, które służą do pielęgnacji włosów po zabiegach koloryzacyjnych. Jednak o ochronie fryzury warto pomyśleć już na etapie wykonywania zabiegu. W trakcie przeprowadzania procedury, dobrze jest zastosować Smartbond do koloryzacji.


Czym jest Smartbond?


Koloryzacja jest procesem wycieńczającym włosy. Podobnie rzecz ma się w przypadku dekoloryzacji. Warto zatem, podczas wykonywania któregoś ze wspomnianych zabiegów zastosować Smartbond do koloryzacji. To profesjonalny dodatek, który natychmiast po użyciu wzmacnia i ochrania włosy. Z powodzeniem można z niego korzystać nie tylko przy pierwszej koloryzacji, ale również w trakcie dokonywania radykalnej zmiany na głowie. Dzięki temu specyfikowi włosy będą odpowiednio wzmocnione i nie zostaną zniszczone wskutek wymagającego zabiegu.


Jak działa Smartbond?


Dzięki temu, że Smartbond ma w swoim składzie kwas maleinowy, idealnie wpasowuje się w zabieg koloryzacji i dekoloryzacji. Jego główne działanie polega na zapobieganiu osłabianiu włókien jonowo-wodorowych, dzięki zachowaniu spoistości mostków dwusiarczkowych w strukturze włosów. Inne, równie cenne składniki Smartbondu do koloryzacji to polimery i ceramidy, które powodują, że włosy tuż po wykonaniu usługi są miękkie i podatne na modelowanie. To produkt niezwykle łatwy w użyciu. Zastosowanie go nie wymaga zmiany proporcji mieszanki pigmentowej, która znajdzie się na głowie. Aplikacja specyfiku nie wpływa również na długość samego procesu farbowania. Najlepiej stosować go przy każdej koloryzacji oraz dekoloryzacji, dzięki czemu włosy zyskają nie tylko zniewalający kolor, ale również będą przy tym mocne, zdrowe i lśniące.
Włosy po koloryzacji – jak zachować ich piękno na dłużej?
Włosy, które są regularnie farbowane, często tracą swój naturalny blask, stają się łamliwe i bardziej podatne na wypadanie. Trudno się temu dziwić, w końcu koloryzacja jest procesem chemicznym. Nawet najbardziej profesjonalne farby nowej generacji wpływają niekorzystnie na ich strukturę. Po wykonaniu zabiegu, dobrze zwrócić szczególną uwagę na intensywną pielęgnację fryzury, by nie dopuścić do spustoszenia na głowie i zregenerować osłabione farbowaniem włosy.


Olejowanie


To nieskomplikowany zabieg, który polega na nałożeniu na włosy naturalnego oleju dowolnego rodzaju. Po zaaplikowaniu specyfiku należy głowę zawinąć najpierw w folię, a następnie w ręcznik i pozostawić na dwie lub trzy godziny. Po tym czasie wystarczy jedynie umyć głowę i cały proces skończony.
Dzięki użyciu do zabiegu oleju naturalnego, który szybko się wchłania, olejowanie nie powoduje przetłuszczania się włosów. Po przeprowadzeniu całego procesu, włosy będą dogłębnie nawilżone i miękkie, a także zyskają niezwykły połysk. Wykonywanie zabiegu raz w tygodniu spowoduje, że fryzura będzie odporna na działanie czynników zewnętrznych, a nałożony kolor utrzyma się dłużej.


Mycie


Z pozoru prosta czynność, jaką jest mycie włosów, w przypadku tych ufarbowanych nieco się komplikuje. Chcąc zachować nowy kolor na dłużej, należy odpowiednio dopasować częstotliwość mycia oraz rodzaj używanych do tego celu detergentów. Szampon przeznaczony do włosów farbowanych to najlepszy wybór. Tego rodzaju specyfik przyczyni się do utrzymania na głowie nowego odcienia przez długi czas.
Włosów farbowanych nie należy myć zbyt często. Nagminne kąpiele wodne nie tylko powodują szybkie wypłukiwanie koloru, ale też wysuszają i osłabiają włosy. Najlepiej więc przeprowadzać tę procedurę co drugi dzień.


Odżywianie


Farbowanie wysusza włosy, warto zatem zastosować odżywki i maseczki, które pomogą im się zregenerować. Wybierając odpowiedni produkt, dobrze od razu sięgnąć po taki, przeznaczony do włosów farbowanych. Należy unikać specyfików, które mają w składzie drożdże – to komponent, który pozytywnie wpłynie na przetłuszczające się włosy, ograniczając wydzielanie łoju przez skórę, natomiast nałożenie go na fryzurę farbowaną przyczyni się do szybszego wypłukania koloru. Kolejny element, którego lepiej unikać w składzie masek i odżywek, to cytryna. Szczególnie nie zaleca się stosowania jej na ciemnych włosach, ponieważ spowoduje ich rozjaśnienie.


Odżywki i maski najlepiej stosować raz w tygodniu. Ich skład, bogaty w glicerynę, witaminę E, panthenol oraz hydrolizatory protein powoduje, że specyfik wnika głęboko w strukturę włosa i wpływa regenerująco na jego uszkodzenia. Warto poświęcić trochę czasu na odpowiednią pielęgnacje włosów, szczególnie tych farbowanych. To właśnie na zdrowych i zadbanych fryzurach, kolor będzie trzymał się lepiej niż na zniszczonych i zaniedbanych.
Z upływem czasu, kolor na włosach farbowanych traci swoją intensywność. Przyczyniają się do tego takie czynniki jak promieniowanie UV czy niewłaściwa pielęgnacja. Wspomniany proces można jednak powstrzymać, stosując odpowiednie specyfiki, które pozytywnie wpływają nie tylko na nowy kolor, ale też ogólną kondycję włosów. Dobrym pomysłem jest zastosowanie już na etapie koloryzacji specjalnego specyfiku, jakim jest Smartbond, który intensyfikuje działanie farby, jednocześnie chroniąc powierzchnię skóry głowy przed niekorzystnymi skutkami przeprowadzanego zabiegu. Warto również pomyśleć o pielęgnacji fryzury po koloryzacji. Oleje, maski, odżywki i profesjonalne szampony to produkty, które pozytywnie wpłyną na wygląd włosów i przyczynią się do odbudowania ich zniszczonej struktury.

Dowiedz się wiecej
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ