Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Skończ z matowymi włosami
Skończ z matowymi włosami
Pielęgnacja

Skończ z matowymi włosami

Dział
Złe odżywianie, niewystarczająca dbałość o farbowane włosy oraz zanieczyszczenia sprawiają, że włosy stają się matowe. Jeżeli chcesz skończyć z włosami pozbawionymi blasku, zapoznaj się z radami profesjonalistów, dzięki którym twoje włosy będą zdrowe i lśniące!
 
„W zdrowym ciele zdrowy duch”. Zapewne słyszałaś już to powiedzenie, co nie znaczy, że jest ono zawsze twoją dewizą życiową. A przecież twoje włosy (a także i ty sama) byłyby w o wiele lepszym stanie, gdybyś zawsze stosowała się do tej zasady! „Aby włosy były naturalnie piękne, niezbędne jest prowadzenie zdrowego trybu życia. Zaleca się więc stosowanie zrównoważonej i różnorodnej diety każdego dnia, regularne uprawianie sportów i odpowiednią ilość snu.” Innymi przyczynami matowości włosów są dym papierosowy i zanieczyszczenia.
 
Zapewne uważasz, że twój fryzjer niepotrzebnie zwraca twoją uwagę na pielęgnację farbowanych włosów. Wiedz jednak, że brak dbałości o włosy farbowane sprawia, że bardzo szybko stają się one matowe. „Obecnie, koloryzacje wykonywane są przy użyciu wysokiej klasy materiałów, dzięki czemu ich efekt może być długotrwały, pod warunkiem, że odpowiednio zadbasz o swoje włosy także w domu. Powinnaś więc stosować kosmetyki do włosów farbowanych. Pozwolą one ożywić kolor oraz zachować blask twoich włosów.”
 
Matowość w przypadku niefarbowanych włosów jest spowodowana niedomkniętymi łuskami włosowymi. Włókna włosowe, które nie są gładkie, nie będą mogły właściwie odbijać światła. „Aby temu zaradzić, zastosuj maseczkę dostosowaną do twojego rodzaju włosów. Maseczka wypełni ewentualne szpary i ubytki we włosach.” Używaj maseczki po każdym myciu głowy, gdyż jej działanie jest krótkotrwałe.
 
Nasza rada: Niegdyś, błyszczące włosy otrzymywano nakładając na nie brylantynę. Chcąc uzyskać podobny efekt, ty też powinnaś wspomóc się kosmetykami do stylizacji. Marka Jean Louis David oferuje ci Design Spray, który skończy z twoimi matowymi włosami. Nałóż go na suche włosy, a następnie je wysusz. Efekt błyszczących włosów jest gwarantowany!
 
© DR© Jean Louis David
Dowiedz się wiecej
Porady
LAURA SUPERBI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LAURA SUPERBI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ