Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Składniki odżywcze o zbawiennym wpływie na Twoje włosy
Składniki odżywcze o zbawiennym wpływie na Twoje włosy

Składniki odżywcze o zbawiennym wpływie na Twoje włosy

Zapewne znasz powiedzenie „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Należałoby także powiedzieć: „zdrowe ciało oznacza zdrowe włosy”! Włos odzwierciedla ogólny stan Twojego organizmu. Jeżeli jesteś w formie, a Twoja dieta jest zrównoważona, o to właśnie chodzi. Odkryj z nami składniki odżywcze o zbawiennym wpływie na Twoje włosy!
 
Aby Twój włos był naprawdę zdrowy, powinien być odpowiednio utleniony dzięki białkom w Twoim pożywieniu, powinien być odpowiednio odżywiony dzięki witaminom i żelazu, które są niezbędne do odbudowy włosa oraz nie powinien być wystawiony na toksyczne działanie tłuszczów nasyconych.
 
„Białka są podstawowymi składnikami żywieniowymi warunkującymi zdrowie Twoich włosów. Stanowią składnik budulcowy komórek włosowych oraz zapewniają syntezę keratyny.” Białka są obecne w czerwonym mięsie, tuńczyku, mięsie kurczaka, w soczewicy, soi oraz w żółtych serach.
 
Witaminy są równie niezbędne dla Twojego organizmu, a w szczególności witamina B. Pozwalają utlenić skórę głowy, zapewniając dobry porost włosów, a także regulują wydzielanie łoju, pomagając w uniknięciu efektu tłustych włosów. „Aby zapewnić zdrowy porost swoim włosom, jadaj tuńczyka, płatki zbożowe, mięso indyka i kurczaka, a także grzyby. Jeżeli chcesz natomiast ograniczyć wydzielanie łoju, wybieraj jajka, mięso kurczaka oraz grzyby.”
 
Kiedy wypadają Ci włosy, naturalną reakcją Twojego lekarza będzie zlecenie badań krwi w celu zaobserwowania poziomu żelaza w Twoim organizmie. „Często to właśnie niedobór żelaza jest powodem wypadania włosów. Postaw zatem na owoce morza, a w szczególności na małże, mięczaki i ostrygi.”
 
Na koniec pomyśl o ograniczeniu konsumpcji tłuszczów nasyconych. Fast-foody, wędliny, ciastka i alkohol nie tylko nie są dobre dla Twojej sylwetki, ale także są szkodliwe dla zdrowia. „Tłuszcze te utrudniają cyrkulację krwi, przez co skóra głowy nie jest właściwie utleniona, a włosy stają się matowe.”
 
Nasza rada: Nie tylko składniki odżywcze przyczyniają się do zdrowych włosów. Pomyśl też o zielonej herbacie, która sprzyjając dobrej cyrkulacji krwi, zapewnia zdrowy porost włosów.
 
© DR © Jean Louis David
Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź