Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Składniki odżywcze o zbawiennym wpływie na Twoje włosy
Składniki odżywcze o zbawiennym wpływie na Twoje włosy
Pielęgnacja

Składniki odżywcze o zbawiennym wpływie na Twoje włosy

Dział
Zapewne znasz powiedzenie „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Należałoby także powiedzieć: „zdrowe ciało oznacza zdrowe włosy”! Włos odzwierciedla ogólny stan Twojego organizmu. Jeżeli jesteś w formie, a Twoja dieta jest zrównoważona, o to właśnie chodzi. Odkryj z nami składniki odżywcze o zbawiennym wpływie na Twoje włosy!
 
Aby Twój włos był naprawdę zdrowy, powinien być odpowiednio utleniony dzięki białkom w Twoim pożywieniu, powinien być odpowiednio odżywiony dzięki witaminom i żelazu, które są niezbędne do odbudowy włosa oraz nie powinien być wystawiony na toksyczne działanie tłuszczów nasyconych.
 
„Białka są podstawowymi składnikami żywieniowymi warunkującymi zdrowie Twoich włosów. Stanowią składnik budulcowy komórek włosowych oraz zapewniają syntezę keratyny.” Białka są obecne w czerwonym mięsie, tuńczyku, mięsie kurczaka, w soczewicy, soi oraz w żółtych serach.
 
Witaminy są równie niezbędne dla Twojego organizmu, a w szczególności witamina B. Pozwalają utlenić skórę głowy, zapewniając dobry porost włosów, a także regulują wydzielanie łoju, pomagając w uniknięciu efektu tłustych włosów. „Aby zapewnić zdrowy porost swoim włosom, jadaj tuńczyka, płatki zbożowe, mięso indyka i kurczaka, a także grzyby. Jeżeli chcesz natomiast ograniczyć wydzielanie łoju, wybieraj jajka, mięso kurczaka oraz grzyby.”
 
Kiedy wypadają Ci włosy, naturalną reakcją Twojego lekarza będzie zlecenie badań krwi w celu zaobserwowania poziomu żelaza w Twoim organizmie. „Często to właśnie niedobór żelaza jest powodem wypadania włosów. Postaw zatem na owoce morza, a w szczególności na małże, mięczaki i ostrygi.”
 
Na koniec pomyśl o ograniczeniu konsumpcji tłuszczów nasyconych. Fast-foody, wędliny, ciastka i alkohol nie tylko nie są dobre dla Twojej sylwetki, ale także są szkodliwe dla zdrowia. „Tłuszcze te utrudniają cyrkulację krwi, przez co skóra głowy nie jest właściwie utleniona, a włosy stają się matowe.”
 
Nasza rada: Nie tylko składniki odżywcze przyczyniają się do zdrowych włosów. Pomyśl też o zielonej herbacie, która sprzyjając dobrej cyrkulacji krwi, zapewnia zdrowy porost włosów.
 
© DR © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej
Porady
LUIS FARIA
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ