Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Siwe włosy: powrót do Twojego naturalnego koloru
Siwe włosy: powrót do Twojego naturalnego koloru

Siwe włosy: powrót do Twojego naturalnego koloru

Masz już dosyć uciekania się do koloryzacji w celu ukrycia swoich siwych włosów? Czujesz się gotowa, aby je odkryć i dać im pełną swobodę? Wspaniale! Będziesz musiała jednak uzbroić się w cierpliwość. I choć ta zmiana jest czasochłonna, finalny rezultat z pewnością jest wart czekania.
 
Aby odzyskać swój naturalny kolor włosów, jaki by on nie był, będziesz musiała przetrwać okres, w którym pojawiają się odrosty. „Po pierwsze, aby uniknąć zbyt widocznego kontrastu, warto rozważyć podcięcie włosów tak, by pozbyć się możliwie jak najwięcej włosów farbowanych z długości. Dobrym rozwiązaniem może być, na przykład, strzyżenie tylu „kula”.” Zwłaszcza, że najbardziej wrażliwą częścią włosa są właśnie końcówki. Zalecamy więc znaczne skrócenie włosów, co pozwoli Tobie i Twojemu fryzjerowi uzyskać lepszy rezultat.
 
Twój fryzjer może także oczyścić włosy, zmniejszając tym samym różnicę pomiędzy siwymi odrostami i farbowanymi końcówkami. „Brunetkom, których kolor włosów jest ciemny lub szatynowy, możemy zaproponować rozjaśnienie koloru tak, by kontrast pomiędzy ciemnymi i siwymi włosami był mniej widoczny. Pozwoli Ci to także przeczekać najgorsze.” Jeżeli Twoje włosy są jasne, dobrym rozwiązaniem będzie wykonanie na nich pasemek. „W salonach Jean Louis Davis, wykonujemy usługę zwaną Kontrast. Technika ta pozwala lekko zamaskować siwe włosy, wkomponowując je w resztę włosów.”
 
W żadnym wypadku nie myśl jednak, że dobrym rozwiązaniem będzie przefarbowanie wszystkich włosów na siwo. Wręcz przeciwnie. „Aby uzyskać całkowicie siwe włosy, należałoby je odfarbować, na czym mogłyby ucierpieć włókna włosowe. Poza tym, nigdy nie uzyskasz idealnie takiego samego odcienia siwizny, jak Twój własny. Z estetycznego punktu widzenia, może to wyglądać dość dziwnie!”
 
W okresie przejściowym, zalecamy regularne wizyty u fryzjera. Przede wszystkim, aby utrzymać ładną fryzurę. „Jeżeli podjęłaś mądrą decyzję o ścięciu włosów, wizyta co 2 miesiące lub 2 i pół miesiąca będzie wystarczająca. Wiedz, że im więcej włosów zostanie ściętych na długości, tym lepiej będziemy mogli oczyścić pozostałe końcówki i sprawić, by kontrast kolorów był mniej widoczny.”
 
W domu, używaj od czasu do czasu odżywki przeciw żółknięciu włosów. Aby utrzymać piękny wygląd włosów, zwróć szczególną uwagę na ich pielęgnację na długościach i końcówkach, stosując na nie szampony i maseczki do włosów farbowanych.
 
Nasza rada: Siwy włos nie potrzebuje szczególnej pielęgnacji, chyba, że ma tendencję do żółknięcia. Jeżeli zauważysz, że tak jest w Twoim przypadku, ale dopiero gdy wszystkie Twoje włosy będą już siwe, używaj odżywki przeciwko żółknięciu włosów z częstotliwością raz na trzy mycia, a przy pozostałych – stosuj odżywki przeznaczone dla Twojego rodzaju włosów.
 
Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź

Niezbędne w tym sezonie