Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Silikon, do czego on służy?
Silikon, do czego on służy?
Eksperci

Silikon, do czego on służy?

Dział
Wiele kosmetyków, w tym kosmetyków do włosów, składa się z silikonu. I choć zdania na temat tego składnika chemicznego są nadal podzielone, wciąż znajduje on szerokie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Do czego zatem służy silikon, jakie są jego zalety oraz dla kogo jest przeznaczony? Odpowiedzi na te pytania udzielają nasi profesjonaliści.
 
Silikon pojawił się w latach 70. i do dzisiaj stanowi jeden w głównych elementów kosmetyków do włosów. Składnik ten ma wiele zalet pod warunkiem, że jest rozsądnie stosowany na włosach, które naprawdę tego potrzebują. „Silikon to rodzaj niewidzialnych cząsteczek, które osiadają na włóknach włosowych. Szampony i maseczki na bazie silikonu działają przede wszystkim na dwa sposoby. Pozwalają wygładzić łuski włosowe, co ułatwia rozczesywanie, a także nadają maksymalny połysk włosom.”
 
Silikonu powinny, więc używać te z Was, które mają włosy gęste, suche lub trudne w ułożeniu. A także te osoby, których końcówki są rozdwojone, a ich włosom brakuje blasku. „Dla wymienionych typów włosów, silikon stanowi prawdziwe błogosławieństwo! Ułatwia układanie fryzury na co dzień, a przede wszystkim sprawia, że włosy mienią się w świetle.”
 
Aby zmaksymalizować działanie silikonu, powinnaś zastosować się do kilku zaleceń. „Silikon jest ok, ale uważaj na jego ilość. Kosmetyki o zbyt dużej ilości silikonu mogą obciążać Twoje włosy. Dlatego pamiętaj, by uważnie czytać etykietki na szamponach i innych kosmetykach do włosów i staraj się unikać używania takich produktów, których lista składników zaczyna się od silikonu.” Radzimy także nie pozostawiać zbyt długo na włosach odżywek i maseczek na bazie silikonu. Wynika to z analogicznych przyczyn, jak powyżej. Powinnaś starać się unikać nadmiernego obciążania włosów, co mogłoby sprawić, że będą on trudne do ułożenia.
 
Nasza rada: Jeżeli używasz kosmetyków do włosów na bazie silikonu, pamiętaj, by dokładnie spłukać włosy usuwając nadmiar produktu. Jeżeli nie wykonasz tego wystarczająco dokładnie, Twoje włosy mogą stać się matowe na długości, a to oznacza, że osiągniesz efekt dokładnie odwrotny do zamierzonego!
 
Dowiedz się wiecej
Porady
LUIS FARIA
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ