Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Seapunk, co to takiego ?
Seapunk, co to takiego ?
Seapunk, co to takiego ?
Trendy i styl

Seapunk, co to takiego ?

Dział
Ten trend, rodem z podziemia de facto wciąż pozostaje niszowy, ale wydaje się, że seapunk mógłby pretendować do miana prawdziwej mody. Nie mówi Wam nic ten termin? Przetłumaczmy go zatem na polski. Seapunk oznacza punk morza. Odkryj, co kryje się pod tym pojęciem w sferze wyglądu i makijażu.
 
Fenomen seapunku. Jest to stosunkowo nowy trend, gdyż pojęcie seapunk pojawiło się po raz pierwszy w 2011 roku w Internecie, w jednej z wiadomości na Twitterze! Jeden z internautów przyznał się tam, że chciałby zamienić ćwieki w swojej skórzanej kurtce na muszelki… Narodził się hashtag „seapunk”, a fenomen ten rozprzestrzenił się poza sferę internetową. Do tego stopnia, że inspiruje nawet takich kreatorów mody, jak: Karl Lagerfeld w kolekcjach Chanel, czy też Donatella Versace w jej pokazach wiosna-lato 2012, a także ostatnio Jérémy Scott i Blumarine. Moda ta w swojej estetyce nawiązuje do świata podwodnego i jest wzbogacona nutką stylizacji punkowej, która fascynuje głównie nastolatki w wieku od 15 do 20 lat!
 
Seapunkowa moda. Trend ten składa się z wszelkiego rodzaju regresywnych motywów i nadruków. Kolory są tęczowe, mieniące się, perłowe, utrzymane w odcieniach błękitu, różu i zieleni. Motywami, które przewijają się nieustannie w stylizacjach są: delfiny, muszelki, syreny, tęcze, a nawet hipopotamy. Styl ten charakteryzują także psychodeliczne nadruki, leginsy oraz odbarwiane spodnie. Jednym słowem, seapunkowa moda oznacza powrót do dzieciństwa w stylu trash!
 
Wygląd seapunkowca. Zacznijmy od włosów. Oczywiście muszą być one przefarbowane na wyblakły róż lub błękit. Uczesanie inspirowane jest fryzurami punkowców takimi jak: punk lub włosy w artystycznym nieładzie. Jeżeli chodzi o makijaż, powinno się przestrzegać kilku zasad. Powieki powinny być pomalowane na niebiesko lub różowo, podobnie jak usta. Istnieje nawet manicure w stylu seapunk, utrzymany w delikatnych kolorach lub polegający na zdobieniu paznokci wodnymi wzorami.
 
Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ