Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Rudy i wenecki blond – czym się różnią?
Rudy i wenecki blond – czym się różnią?
Eksperci

Rudy i wenecki blond – czym się różnią?

Dział
Ciężko jest odróżnić rudy od weneckiego blondu. Większość ludzi myli te dwa kolory i nie potrafi ich dokładnie określić. Co sprawia, że dany kolor jest bardziej zbliżony do rudego niż do weneckiego blondu? Zoom na oba odcienie.
 
Rudy, tak samo jak inne kolory włosów, może mieć różne odcienie. "Wenecki blond czy mahoń, odcienie te nie mają ze sobą nic wspólnego, poza miedzianym połyskiem. Rudy i wenecki blond są po prostu dwoma innymi kolorami, różnymi od rudego”.
 
Wenecki blond jest o jeden ton jaśniejszy od rudego. “Naturalny wenecki blond jest bardzo rzadko spotykany. Jest to odcień pomiędzy blondem a rudym. Dokładniej, jest to rudy o połysku w kolorze blond. Nazwa wenecki blond pochodzi z epoki włoskiego renesansu. To właśnie w tym okresie kobiety smarowały sobie włosy mieszanką szafranu i cytryny, a następnie wystawiały je na słońce”.
 
Wenecki blond należy więc do odcieni rudego. “Jest on najjaśniejszym z nich. Do rudego należy również taki ton jak miedź, machoń, irlandzki rudy. Jeśli ktoś twierdzi, że nosi wenecki blond, oznacza to, że precyzuje odcień swojego rudego. Blondynka również mogłaby tak zrobić, mówiąc, że prezentuje na przykład śnieżny blond”.
 
Nasza rada: Rude włosy są zazwyczaj grubsze niż brązowe lub blond. Możesz zwiększyć ich ochronę, używając maski dla grubych włosów. Co więcej, aby ożywić kolor, zaopatrz się w gamę Color Therapy w domu. Doda ona także twoim włosom nawilżenie.
 
Dowiedz się wiecej
Porady
AUREA SANCHEZ-COLETTO
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

AUREA SANCHEZ-COLETTO
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ