Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Różne stylizacje
Różne stylizacje

Różne stylizacje brody - modna broda i zarost męski!

Jeszcze niedawno wzrok pań przyciągali głównie mężczyźni o gładko ogolonych twarzach. Okazuje się jednak, że brak zarostu nie jest już powodem do dumy, a kobiety coraz częściej wybierają panów z brodą. Z tego względu mężczyźni, którzy chcą dobrze wyglądać dla swych partnerek, powinni zapoznać się z najmodniejszymi trendami w zakresie stylizacji brody.
Stylizacja zarostu jest wbrew pozorom tak samo ważna, jak odpowiednio dobrane i wykonane strzyżenie; mężczyźni, którzy decydują się na zapuszczenie brody, powinni zdawać sobie z tego sprawę. Obecnie niezwykle modna jest wprawdzie broda sprawiająca wrażenie zaniedbanej i nieregularnie strzyżonej, jednak to nie jedyny tegoroczny trend.
Wybór odpowiedniej stylizacji.


Od czego należy uzależnić wybór odpowiedniej stylizacji brody?

Część mężczyzn stara się dopasować strzyżenie zarostu do upodobań partnerki – dzięki temu czują się w jej oczach atrakcyjniejsi. Należy jednak pamiętać, że wybór odpowiedniej stylizacji powinien zależeć przede wszystkim od kształtu twarzy i gęstości zarostu.
Zasadniczo wyróżnia się pięć rodzajów kształtów twarzy – kwadratową, okrągłą, podłużną, trójkątną i owalną. W przypadku panów o twarzy kanciastej i pudełkowatej (czyli kwadratowej) wskazane jest na przykład krótsze przycinanie brody na bokach, a dłuższe – na policzkach. Dzięki temu twarz wydaje się nieco bardziej podłużna. Z kolei jeśli chodzi o panów o podłużnych twarzach, postępowanie powinno być dokładnie odwrotne. Oznacza to, że przed wyborem stylizacji (niezależnie, czy mężczyzna ma zamiar kierować się aktualnymi trendami czy upodobaniami partnerki) należy sprawdzić, z jakim typem twarzy mamy do czynienia. Nieśmiertelna klasyka i elegancja. Niegdyś broda była powszechnie uważana za powód do dumy, dlatego mężczyźni starannie pielęgnowali swój zarost. Najczęściej decydowali się na pełną brodę, bródkę wokół ust, bokobrody lub wąsy. Każda z tych stylizacji jest na tyle uniwersalna, że może być z powodzeniem stosowana niezależnie od aktualnie obowiązujących trendów.
Warto pamiętać, że każda z tych stylizacji ma kilka możliwych wariantów; na przykład pełna broda może przybrać formę kilkudniowego zarostu, ale równie dobrze może być to wersja z wygolonymi policzkami (absolutnie nie polecana panom o okrągłych twarzach).

Najmodniejsze stylizacje brody


Za najpopularniejsze stylizacje brody w tym sezonie uważa się brodę hollywoodzką, wąs – również hollywoodzki, kaczy kuper, a także strzyżenia określane mianem „dirty" i „myśliwy".
Broda hollywoodzka to pierwsza stylizacja, której warto przyjrzeć się bliżej. Wyróżnia się gęstym wąsem i krótkim zarostem na policzkach, podbródku i szyi; mężczyźni decydujący się na ten rodzaj strzyżenia brody powinni pamiętać o tym, by wąsy wychodziły poza kontury ust. To świetna propozycja dla panów, którzy mają małe usta i okrągłą twarz.
Zbliżoną stylizacją jest wąs hollywoodzki; jak łatwo się domyślić, także tutaj wąsy zdecydowanie wysuwają się na pierwszy plan. Jak można osiągnąć taki efekt? Po pierwsze, należy oczywiście zapuszczać wąsy i systematycznie zaczesywać je w stronę kącików ust. Duże znaczenie mają w tej stylizacji końcówki wąsów; aby nadać im odpowiedni kształt warto użyć specjalnej pomady do włosów. Policzki, szyja i podbródek powinny zostać wygolone na gładko, jednak dopuszczalny jest również kilkudniowy zarost.
Dużą popularnością cieszy się także stylizacja określana jako „myśliwy". W przypadku tego wariantu mężczyzna musi włożyć już nieco więcej wysiłku w pielęgnację swojego zarostu. Jak może osiągnąć pożądany efekt? Po pierwsze, konieczne jest zapuszczenie pełnej brody. Następnie wskazane jest zaznaczenie (oczywiście przy pomocy golarki) konturu brody (od strony policzków) oraz wąsa; zabieg należy powtórzyć także w przypadku zarostu nad górną wargą. Ważne jest precyzyjne ogolenie zarostu pod dolną wargą.
Kaczy kuper i „dirty" to kolejne stylizacje, które są chętnie wybierane przez panów w dowolnym wieku. Pierwsza z nich charakteryzuje się długim zarostem na podbródku, z kolei „dirty" skupia się na podkreśleniu kształtu zarostu nad górną wargą.


Najmodniejsze stylizacje brody – co warto wiedzieć?


Stylizacja brody jest tak samo ważna jak odpowiednie strzyżenie włosów czy dobór garderoby. Właściwie dobrana stylizacja może ukryć niektóre mankamenty (takie jak chociażby zbyt okrągła twarz). Przed dokonaniem wyboru warto zastanowić się, jaka stylizacja będzie najodpowiedniejsza dla danego typu twarzy – na przykład panowie o pociągłej twarzy muszą unikać długiego zarostu na podbródku.
Niektóre stylizacje są ponadczasowe – mowa o pełnej brodzie (z kilkoma możliwymi wariantami), bródce wokół ust czy bokobrodach. To proste, klasyczne stylizacje, należy jednak pamiętać, że mogą wywrzeć jakiekolwiek wrażenie dopiero w momencie, gdy będą starannie wypielęgnowane.


Jakie są najmodniejsze stylizacje w tym sezonie?

To bez wątpienia broda hollywoodzka, wąs (również hollywoodzki), kaczy kuper oraz stylizacje określane odpowiednio jako „myśliwy" i „dirty". Stosunkowo najłatwiej uzyskać brodę hollywoodzką – w przypadku tej stylizacji główną rolę odgrywają wąsy. Podobnie jest zresztą w przypadku wąsa hollywoodzkiego – tutaj jednak niezbędne jest także użycie dodatkowych środków, takich jak chociażby pomada. Ciekawym rozwiązaniem dla niektórych panów może być kaczy kuper, czyli stylizacja, w której na pierwszy plan wysuwa się dłuższy zarost na podbródku.
Do stylizacji, które wymagają większego nakładu pracy, należy „myśliwy" i „dirty". Pierwsza z wymienionych stylizacji zakłada dokładne dopasowanie konturów brody od strony policzków, a także kształtu zarostu nad górną wargą. W przypadku stylizacji „dirty" również wymagane jest dokładne podkreślenie górnej części zarostu.

Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności