Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Regeneracja włosów spalonych po trwałej
Regeneracja włosów spalonych po trwałej
Eksperci

Regeneracja włosów spalonych po trwałej

Dział
Podobnie, jak w przypadku prostowania włosów, fryzjerzy wykorzystują kwas tioglikolowy, aby uzyskać długotrwały efekt trwałej ondulacji. W związku z tym, czasami mogą pojawić się małe niechciane efekty uboczne… zniszczone lub spalone włosy. Odkryj, w jaki sposób je zregenerować!
 
Przy wykonywaniu trwałej, zostają poluzowane mostki cysteinowe w Twoich włosach. Jest to efekt, który można uzyskać m.in. dzięki kwasowi tioglikolowemu. Mostki cysteinowe tworzą konkretny kształt włosa. Należy je zatem rozluźnić, aby nadać włosowi nową upragnioną formę. „Jeżeli produkt zostanie pozostawiony na włosach zbyt długo, istnieje ryzyko całkowitego złamania tych mostków, a w efekcie włos będzie wyglądał na zniszczony i spalony.” Inną przyczyną wystąpienia tego efektu może być sposób nakładania wałków. „Każde pasmo włosów powinno być nawinięte na wałek ruchem okrężnym. Jednak, jeżeli włosy zostaną źle zawinięte, na przykład, nierówno, należy liczyć się z niechcianymi efektami ubocznymi…”
 
Aby uniknąć przykrych niespodzianek, zanim zupełnie zrezygnujesz z trwałej, podejmij najpierw pewne środki ostrożności. „Jeżeli chcesz uniknąć efektu spalonych włosów, zapomnij o wykonywaniu trwałej na włosach farbowanych, cienkich lub wrażliwych”. Jeżeli Twój włos jest naturalny i odporny, istnieje niewielkie ryzyko zniszczenia włosów podczas zabiegu, pod warunkiem, że dobrze wybierzesz swój salon fryzjerski.
 
Jeśli, pomimo stosowania się do tych wszystkich zasad, po wykonanej trwałej masz spalone lub zniszczone włosy, będziesz musiała uzbroić się w cierpliwość, gdyż tak naprawdę niewiele możesz już wtedy zrobić. „Spalony włos można pielęgnować, ale nie można go już całkowicie naprawić. Odżywiaj zatem końcówki oraz włosy na długościach przy użyciu szamponów i odżywek do włosów suchych, tak by je maksymalnie nawilżyć. Pomyśl też o kosmetykach pielęgnacyjnych na bazie keratyny, które wnikają do wnętrza włókien włosowych, regenerując je.” Dobrym rozwiązaniem są także olejki do włosów. Powinnaś jednak uważać, aby nie nakładać ich zbyt obficie, aby uniknąć efektu tłustych włosów. Z kolei, aby ukryć niedostatki włosów w ciągu dnia, używaj serum do włosów suchych.
 
Innym sposobem jest delikatne podcięcie włosów. „Jeżeli struktura włosa uległa zniszczeniu, zacznij od podcięcia końcówek, aby pozbyć się tych partii, które są zniszczone lub przesuszone. Staraj się robić to regularnie, aby Twoje włosy prawidłowo odrastały.”
 
Nasza rada: Często używaj maseczek nawilżających, aby odżywić włosy na długości oraz końcówki. Aby uzyskać szybki i przede wszystkim widoczny rezultat, stosuj maseczkę po każdym myciu i pozostawiaj ją na 10 minut, aby wzmocnić jej działanie.
 
Dowiedz się wiecej
Porady
VANESSA GIANI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

VANESSA GIANI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ