Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Przetłuszczające się włosy: Jak często powinnam je myć?
Przetłuszczające się włosy: Jak często powinnam je myć?
Pielęgnacja

Przetłuszczające się włosy: Jak często powinnam je myć?

Dział
Czy powinnam myć codziennie włosy, by się nie przetłuszczały? Dowiedz się, jak często je myć, dzięki radom naszego eksperta. Miej zdrowe i pełne życia włosy!
 
Włosy przetłuszczają się z wielu powodów. "Wynika to z nadmiernego wydzielania się gruczołu łojowego. Może to być dziedziczne, spowodowane stresem lub źle dobranymi produktami pielęgnacyjnymi. Im częściej myjesz włosy, tym bardziej gruczoł łojowy się będzie wydzielał. Jest to błędne koło, którego zdecydowanie powinnaś unikać. Myj włosy maksymalnie 3 razy w tygodniu, a najlepiej tylko 2".
 
Zawsze wybieraj produkty, przeznaczone do rodzaju twoich włosów. "Zaopatrz się w szampony oczyszczające i sciągające, które regulują wydzielanie sebum. Używaj go na przemian z miękkim szamponem, by skóra głowy zachowała równowagę. Jeśli stan twoich włosów się pogarsza, nie czekaj ani chwili dłużej i zapytaj o radę specjalistę. On na pewno będzie potrafił ci doradzić".
 
Nasza rada: Myślałaś już o suchym szamponie? Zawsze jest to doskonałe rozwiązanie, by ożywić włosy, które szybko się przetłuszczają.
 
©DR © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej
Porady
AUREA SANCHEZ-COLETTO
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

AUREA SANCHEZ-COLETTO
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ