Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

JLD
JLD

Przedłużanie i zagęszczanie włosów. Poradnik

Przedłużanie włosów i ich zagęszczanie to zabiegi, które w ostatnich latach stały się prawdziwym hitem nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Nic dziwnego – w końcu to właśnie długie, gęste oraz lśniące pasma są jednym najważniejszych atrybutów kobiecej urody. Zapuszczanie włosów to proces, który zwykle trwa wiele miesięcy lub lat - nie zawsze z satysfakcjonującym efektem, natomiast poddając się zabiegom w profesjonalnych salonach fryzjerskich, można uzyskać oszałamiająco piękne i długie pasemka w zaledwie kilka godzin.


Przedłużanie włosów – dla kogo?


Zabieg przedłużania włosów, przeznaczony jest przede wszystkim dla kobiet, których kosmyki są cienkie, rzadkie lub krótkie. Dzięki profesjonalnie doczepianym pasmom, już w trzy godziny można osiągnąć zachwycający efekt wspaniałej i bujnej fryzury, bez konieczności czekania przez długie lata, aż włosy urosną do pożądanej długości.


W ostatnim czasie, coraz więcej kobiet decyduje się na ten zabieg, głównie ze względu na chęć przejścia diametralnej metamorfozy, która - wykonana przez profesjonalnego stylistę fryzur, może przynieść naprawdę zdumiewające efekty.


Wybór salonu fryzjerskiego


Decydując się na przedłużanie włosów, najlepiej wybrać profesjonalny salon fryzjerski. W podjęciu ostatecznej decyzji może pomóc krótka konsultacja ze stylistą, który podczas pierwszego spotkania zweryfikuje stan fryzury oraz udzieli rzetelnych i wyczerpujących informacji na temat proponowanego zabiegu. Jednocześnie jest to okazja, aby ustalić całkowity koszt usługi, ile pasm jest potrzebnych do osiągnięcia zamierzonego efektu, jaki mają mieć kolor oraz jaka metoda przedłużania będzie w konkretnym przypadku najlepsza.


Profesjonalne przedłużanie włosów


Najlepszą techniką, stosowaną przez profesjonalnych stylistów jest metoda przedłużania „na zimno", w przypadku której nie stosuje się kleju, żywicy czy innych środków, które mogłyby uszkodzić delikatną strukturę włosów. Zdecydowanie najlepsze są naturalne i niefarbowane pasemka, spośród których wybiera się te, które są najlepiej dostosowane pod względem kolorystycznym do włosów klientki, dzięki czemu doskonale się w nie wkomponowują.
Nowe pasemka doczepiane są do naturalnych włosów za pomocą około 5-milimetrowych „konektorów", czyli niewielkich, bardzo cienkich pierścieni, wykonanych ze stali nierdzewnej lub hipoalergicznej, które przymocowuje się do kosmyków, tuż przy ich nasadzie.


Efekty zabiegu


Zabieg przedłużania i zagęszczania włosów trwa około 3 godzin. Po tym czasie, fryzjer wykonuje jeszcze drobne strzyżenie w taki sposób, aby naturalne i doczepiane kosmyki wymieszały się ze sobą w jak najbardziej naturalny sposób.


Efekt pięknych i długich włosów utrzymuje się zazwyczaj od 3 do 5 miesięcy, natomiast wiele zależy również od wyjściowego stanu fryzury klientki i rodzaju stosowanej pielęgnacji. Aby móc jak najdłużej cieszyć się wspaniałą, bujną fryzurą zaleca się, aby przeprowadzać w salonie wizyty kontrolne, podczas których fryzjer sprawdzi stan włosów oraz w razie potrzeby uzupełni pojedyncze pasemka.


Ewentualne usunięcie przedłużeń, zdecydowanie najlepiej powierzyć profesjonalnemu fryzjerowi, który zrobi to w fachowy sposób, nie niszcząc delikatnych pasm. Co ważne, w salonach Jean Louis David, zabieg ten jest przeprowadzany bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.


Prawidłowa pielęgnacja włosów przedłużanych


Aby móc jak najdłużej cieszyć się pięknymi, gęstymi i długimi włosami, warto stosować się do kilku cennych wskazówek pielęgnacyjnych.


Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby podczas mycia włosów za pomocą delikatnego szamponu, starać się nie plątać ich u nasady, zaś odżywki i maseczki nakładać wyłącznie od połowy długości kosmyków oraz na ich końcach.


W prawidłowej pielęgnacji przedłużanych włosów, niezwykle istotna jest również technika ich suszenia. Najważniejsze jest, aby nie narażać ich na wysokie temperatury , w związku z czym zaleca się delikatne suszenie suszarką, z odległości około 15-20 cm. Podczas czesania należy także unikać kontaktu grzebienia lub szczotki z miejscami zaczepienia przedłużeń.
Niewskazane jest również nadmierne szczotkowanie kosmyków, które mogłoby doprowadzić do odczepiania się przedłużanych pasm. Co więcej, zdecydowanie warto zaopatrzyć się w specjalną szczotkę pneumatyczną (z poduszką), która jest stosunkowo delikatna dla wrażliwych, podatnych na uszkodzenia włosów. W przypadku poplątanych kosmyków, należy delikatnie rozdzielić je palcami lub grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach. Przede wszystkim nie wolno niczego robić na siłę i w razie konieczności, najlepiej jest skontaktować się ze swoim fryzjerem, który za pomocą profesjonalnych preparatów, rozplącze niesforne pasma. Przed snem warto je także związywać.


Stylizacja przedłużanych włosów


Przedłużane włosy można bez obaw kręcić i prostować, używając do tego celu prostownicy z płytkami ceramicznymi. Wielu stylistów twierdzi, że tego typu pasma zdecydowanie dużo łatwiej poddają się zabiegom stylizacyjnym, dzięki czemu z łatwością można utrzymać je w doskonałym stanie. Zarówno prostownica, jak i lokówka nie powinny być nagrzewane do wysokich temperatur, ponieważ w ten sposób bardzo łatwo można zniszczyć doczepione pasma. Najważniejszą zasadą w stylizacji włosów jest stosowanie odpowiednich kosmetyków ochronnych, dzięki którym można zabezpieczyć kosmyki przed wysuszeniem i działaniem wysokich temperatur. Co więcej, podczas modelowania należy unikać stosowania metalowych grzebieni i szczotek, a także warto zrezygnować z tapirowania przedłużanych pasm. Dobrze również zrezygnować z kosmetyków, w których składzie jest alkohol.

Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności