Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Przebarwienia
Przebarwienia
Przebarwienia
Kosmetyka dla Kobiet

Przebarwienia na twarzy - jak z nimi walczyć?

Dział

Przebarwienia skórne są powszechnym problemem – według statystyk występują u 90% osób powyżej 50 roku życia. Jednak można im skutecznie zapobiegać! W tym celu niezbędna jest odpowiednia profilaktyka i pielęgnacja skóry. Zabiegi kosmetyczne oraz medycyna estetyczna pozwalają dodatkowo znacznie ograniczyć już istniejące przebarwienia na twarzy, rękach czy dekolcie. Zobacz, jak zwalczyć nieestetyczne plamy na skórze, wyrównać koloryt cery i chronić ciało przed nowymi zmianami.

Przebarwienia na twarzy – przyczyny

Przebarwienia na twarzy pojawiają się zarówno pod wpływem czynników zewnętrznych, jak i endogenicznych. Wiedza o nich pozwoli ci ich unikać oraz minimalizować ich szkodliwy wpływ na wygląd skóry.

Promieniowanie UV - długotrwałe oddziaływanie promieni słonecznych jest jedną z głównych przyczyn powstawania przebarwień na twarzy. Plamy po opalaniu pojawiają się również na szyi, dekolcie i dłoniach, czyli partiach ciała, które są najczęściej narażone na kontakt z promieniowaniem UV. Pod jego wpływem melanocyty (komórki pigmentowe), wzmagają produkcję melaniny - barwnika występującego w skórze i włosach. W ten sposób tworzy się opalenizna, która jest okresową zmianą zabarwienia skóry. Jednak silna i długotrwała ekspozycja na słońce prowadzi do zaburzenia pracy melanocytów, nadmiernej syntezy melaniny i powstania trwałych przebarwień skórnych.
Wiek - przebarwienia pojawiają się szczególnie u osób dojrzałych. Wystąpienie plam na skórze jest ściśle powiązane z promieniowaniem ultrafioletowym – w wyniku jego działania oraz starzenia się komórek powstają przebarwienia na twarzy oraz rękach.
Zmiany hormonalne - ciąża, przyjmowanie środków hormonalnych (np. leków antykoncepcyjnych) i problemy endokrynologiczne zwiększają ryzyko powstania plam na skórze. Są na nie szczególnie narażone osoby z ciemną karnacją, u których może wystąpić tzw. ostuda. Przybiera ona formę brązowych plam skupionych w wybranym obszarze twarzy (najczęściej na czole i policzkach). Zmiany ostudowe rozmieszczone są na tyle symetrycznie, że w nasilonych stadiach przypominają maskę.
Nadwrażliwość na promienie słoneczne - niektóre związki chemiczne prowadzą do nadwrażliwości skóry na promienie słoneczne. Przebarwienia na twarzy i ciele mogą pojawić się w wyniku przyjmowania leków lub stosowania kosmetyków i perfum zawierających wybrane substancje zapachowe (np. olejki cytrusowe, olejek waniliowy, cedrowy i bergamotowy, piżmo).

Domowe sposoby na przebarwienia twarzy

Zapobiegaj powstawaniu przebarwień - pierwszym krokiem skutecznej walki z przebarwieniami skóry jest odpowiednia profilaktyka. Jakie elementy powinna objąć, aby nie dopuścić do powstania zmian pigmentacyjnych?
Kosmetyki z filtrem przeciwsłonecznym – chronią przed szkodliwym działaniem promieni UV poprzez ich pochłanianie lub tworzenie na skórze niewidocznego filmu. Do codziennej ochrony przeciwsłonecznej wystarczą krem lub fluid z filtrem SPF 15, a w przypadku osób z tendencją do powstawania przebarwień – filtr SPF 30 lub mocniejszy.
Unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce.
Unikanie w okresie wiosenno-letnim leków i kosmetyków z substancjami fototoksycznymi.
Stosuj krem na przebarwienia – zawiera on substancje rozjaśniające i złuszczające (np. kwas salicylowy), których zadaniem jest zmniejszyć widoczność istniejących przebarwień i wyrównać koloryt skóry. Niektóre kwasy dodatkowo stymulują produkcję kolagenu, a więc działają przeciwzmarszczkowo. Dobry krem na przebarwienia powinien mieć w swoim składzie również substancje hamujące proces melanogenezy, czyli powstawania melaniny. Zalicza się do nich m.in.: witamina C (działa także wybielająco), aloesyna, ekstrakt z morwy i ekstrakt z kłączy lukrecji – glebrydyna.
Pamiętaj: dermokosmetyki o wysokim stężeniu substancji rozjaśniających, złuszczających i blokujących produkcję melaniny stosuj tylko na same przebarwienia, omijając zdrowe partie twarzy.

Inne domowe sposoby na przebarwienia to m.in. maseczki wybielające (np. z wody utlenionej), okłady z zsiadłego mleka czy kuracje na bazie marchewki. Ich skuteczność nie została jednak potwierdzona, a samodzielne aplikowanie niektórych składników może być szkodliwe. Metody te są zatem ryzykowne i znacznie mniej skuteczne niż dermokosmetyki, a w szczególności profesjonalne zabiegi na przebarwienia na twarzy.

Jak profesjonalnie zlikwidować przebarwienia na twarzy?

Przebarwienia skórne można skutecznie redukować za pomocą zabiegów kosmetycznych i medycyny estetycznej. Specjalistyczne kuracje działają dogłębnie, efektywnie i bezpiecznie. Poznajcie niektóre z nich:
Mikrodermabrazja diamentowa - to jeden z najbardziej popularnych i cenionych zabiegów kosmetycznych, który jest stosowany na wiele problemów skórnych. Skutecznie zwalcza m.in. plamy na twarzy. Podczas mikrodermabrazji w sposób kontrolowany ścierane są kolejne warstwy naskórka, aż do uzyskania pożądanego rezultatu. Zabieg jest bezbolesny, a wykonany przez specjalistę i przy użyciu nowoczesnych urządzeń – całkowicie bezpieczny. Mikrodermabrazja ujednolica koloryt cery, a jednocześnie zwalcza inne problemy skórne, takie jak rozszerzone pory, drobne zmarszczki, łojotok oraz zaskórniki. W jej efekcie przebarwienia stają się mniej widoczne, a skóra wygląda młodziej i bardziej promiennie.
Skeyndor Urban White – to innowacyjna terapia zwalczająca oznaki starzenia się skóry, w tym przebarwienia. Zabieg polega na złuszczaniu naskórka peptydami hamującymi melanogenezę, czyli produkcję melanin. Dzięki temu już istniejące plamy na skórze są zredukowane a rozwój nowych przebarwień skutecznie zahamowany. Natychmiast po zabiegu skóra jest rozświetlona, bardziej gładka, a jej koloryt wyrównany. Jedną z zalet Skeyndor Urban White jest wykorzystanie peptydów, które są przyjazne skórze, nie podrażniają jej i nie wywołują reakcji alergicznych.
Skeyndor Power C+ - podczas zabiegu do warstw naskórka dostarczana jest witamina C, która doskonale rozjaśnia przebarwienia twarzy i zmniejsza widoczność plam. Witamina C jest jednym ze składników koktajlu energetyzującego wykorzystywanego w terapii Skyendor Power C+. Obok niej występują substancje antyoksydacyjne. Dzięki starannemu doborowi składników zabieg wpływa korzystnie na ogólny wygląd cery: twarz jest rozświetlona, jej koloryt wyrównany, zmarszczki spłycone, a cienie pod oczami zredukowane. Dodatkowo skóra jest gładsza i lepiej nawilżona.

Przebarwienia na twarzy i ciele nie zagrażają zdrowiu, jednak są poważnym problemem natury estetycznej, szczególnie wówczas, kiedy nieregularne, płaskie zmiany pigmentacyjne występują w dużej ilości i wyraźnie naruszają jednolity koloryt cery. Profesjonalne zabiegi kosmetyczne skutecznie zredukują plamy na twarzy oraz skórze, jednak warto również pamiętać o codziennej pielęgnacji przeciw przebarwieniom, zwłaszcza w okresie wiosennym i letnim.

Dowiedz się wiecej
Nowości
Kosmetyka dla kobiet

Kosmetyka dla Kobiet

Kosmetyka dla kobiet

Jak usunąć zaskórniki?

Kosmetyka dla Kobiet

Jak usunąć zaskórniki?

Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ