Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Protokół Keratin Therapy u Jean Louis David
Protokół Keratin Therapy u Jean Louis David
Eksperci

Protokół Keratin Therapy u Jean Louis David

Dział
Odwodniony i matowy włos to włos, któremu brakuje keratyny. Należy zatem ponownie mu jej dostarczyć, by przywrócić włosowi blask i miękkość. Jean Louis David postanowił więc stworzyć program zabiegów na bazie keratyny, które pozwolą wypełnić wszystkie braki proteinowe w Twoich włosach.
 
Kosmetyki z keratyną przeżywają swój prawdziwy rozkwit. Jednak, aby zintensyfikować ich oddziaływanie na włókna Twoich włosów, warto poddawać się takim zabiegom pielęgnacyjnym, które mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb. "Keratin Therapy to zestaw czterech zabiegów, które trwają około 20 minut, tj. czas niezbędny, aby kosmetyki lepiej przeniknęły do włókien włosowych."
 
Zaczynamy od mycia głowy pozbawionym siarczanów szamponem oczyszczającym, który dokładnie oczyści włókno włosa. Podczas nakładania szamponu zostanie wykonany masaż skóry głowy, który trwa około minuty. "Następnie, nakładamy pierwszy produkt pielęgnacyjny, jakim jest głęboko regenerująca maska. To właśnie ona zawiera najwięcej keratyny. Pozostawiamy ją na 5 minut, aby przeniknęła do wnętrza włosa w celu wypełnienia ubytków w jego strukturze, po czym spłukujemy ją.” W następnej kolejności nakładamy drugą intensywnie nawilżającą maskę, która tym razem przeznaczona jest dla zewnętrznej warstwy włókien włosowych. Maska ta wygładza łuski włosowe, zachowując substancję bogatą w keratynę we wnętrzu włosa. Znów pozostawiamy ją na 5 minut, a następnie obficie spłukujemy. “Na tym etapie nadchodzi czas na czesanie! Jednak, zanim zabierzemy się do pracy, spryskujemy włosy termoamtywną odżywką dla ich ochrony. Pracujemy nad włosami przy użyciu prostownicy, lokówki lub suszarki, w skrócie, przy użyciu przyrządu służącego do suszenia, gdyż to właśnie ciepło utrwala keratynę.”
 
Wydłuż dobroczynne działanie keratyny także w domu korzystając z ogólnodostępnych wersji tych produktów! „Pomimo, że zawierają one mniejszą dawkę keratyny, okażą się bardzo skuteczne podtrzymując efekt miękkich i błyszczących włosów.  Do użytku domowego dostępne są jedynie trzy produkty, zawierające instrukcje stosowania dla każdego rodzaju włosów.” Jeżeli posiadasz gęste i przesuszone włosy, wszystkie trzy produkty okażą się niezbędne do zastosowania jeden po drugim, tj.: szampon oczyszczający, głęboko regenerująca maska oraz odżywka termoaktywna. Jeżeli Twoje włosy są raczej cienkie i wrażliwe, szampon i odżywka będą dla nich wystarczające (maska może zanadto obciążyć włókno włosa). W końcu, jeżeli Twoje włosy nie są ani za cienkie, ani za gęste, za to są wrażliwe, zastosuj szampon oraz maskę. Jeżeli są też mało wrażliwe, użyj szamponu oraz odżywki termoaktywnej.
 
Nasza rada: Im częściej będziesz powtarzała ten zabieg, tym bardziej widoczne będą jego rezultaty. Efekty programu pielęgnacyjnego Keratin Therapy, któremu poddasz się w salonie trwają od 3 do 4 myć głowy. Aby jednak przedłużyć to działanie w domu, zalecamy stosowanie produktów z tej samej linii. Warto podkreślić, że w 90% przypadków, rezultaty są widoczne już po pierwszym użyciu.
 
© Jean Louis David
Dowiedz się wiecej
Porady
LAURA SUPERBI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LAURA SUPERBI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ