Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

JLD
JLD

Prostownica do włosów. Jak wybrać najlepszą?

Idealnie proste, gładkie i lśniące włosy to rewelacyjny sposób na stworzenie ponadczasowej, klasycznej fryzury, która już od wielu sezonów króluje nie tylko na światowych wybiegach mody, ale także na ulicach największych europejskich metropolii. Producenci prostownic do włosów wręcz prześcigają się w pomysłach na coraz to nowsze i lepsze modele, chcąc spełnić marzenia milionów kobiet o perfekcyjnie gładkich, lśniących i prostych pasmach. Jak spośród szerokiego wachlarza prostownic do włosów wybrać tę, która pozwoli w kilka chwil stworzyć modną i uniwersalną fryzurę w domowym zaciszu?

Podpowiadamy.


Regulacja temperatury


Jedną z najważniejszych funkcji w nowoczesnych prostownicach do włosów jest możliwość regulowania temperatury, co jest szczególnie istotne, ponieważ pozwala na dostosowanie natężenia emitowanego ciepła do kondycji i struktury pasm. Posiadaczki cienkich lub zniszczonych kosmyków powinny pamiętać o tym, że aby wyczarować perfekcyjnie gładką i prostą fryzurę wystarczy ustawić urządzenie na najniższą temperaturę grzania. W przeciwnym razie może dojść do zniszczenia, zmatowienia i wysuszenia i tak już osłabionych pasm.


W najlepszych prostownicach do włosów liczba dostępnych poziomów temperatury może wynosić od kilku do nawet kilkunastu, przy czym bardziej nagrzanego urządzenia należy używać do pierwszego prostowania, zaś mniej – do poprawienia fryzury lub jej modelowania.


Styliści fryzur gwiazd podkreślają, że temperatura prostownicy powinna być dostosowana indywidualnie do rodzaju oraz kondycji posiadanych włosów. Dla cienkich i rozjaśnianych pasm zaleca się ustawienie urządzenia na 100-150 Cº , normalnych i farbowanych - do 170 Cº , zaś w przypadku grubych i gęstych kosmyków - od 170 do 200 Cº.


Rodzaje płytek w prostownicach do włosów


Największy wpływ na jakość prostownic do włosów mają płytki grzejne – ich powłoka, wielkość oraz kształt. W praktyce dobrej jakości powłoka zapewnia maksymalną ochronę delikatnych pasm przed wysoką temperaturą i ułatwia ich prostowanie.


Prostownice ceramiczne
Modele tego typu równomiernie się nagrzewają i minimalizują ryzyko przypalenia włosów. Powierzchnia płytek jest śliska, co znacznie ułatwia prostowanie oraz wygładzanie niesfornych pasm. Obecnie w sklepach coraz częściej można znaleźć prostownice z powłoką ceramiczną i domieszką turmalinową lub tytanową.
Prostownice tytanowe
Urządzenia tego typu utrzymują ciepło, bez dodatkowych wahań temperatury, co zapewnia skuteczną ochronę włosów przed niespodziewanym gorącem. Prostownice z powłoką tytanową są dużo trwalsze niż ceramiczne i szczególnie doskonale sprawdzają się w przypadku włosów grubych i mocno skręconych.
Prostownice turmalinowe
Prostownice turmalinowe działają na zasadzie jonizacji, tworząc pod wpływem wysokiej temperatury jony ujemne, dzięki którym łuski włosów zostają zamknięte, a tym samym są skutecznie chronione przed zniszczeniem. Płytki z turmalinami zapobiegają również elektryzowaniu i puszeniu się kosmyków, dzięki czemu dodatkowo podbijają efekt perfekcyjnie prostych, gładkich i lśniących pasm.
Prostownice diamentowe
Bardzo twarde i wytrzymałe na wszelkie zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Prostownice tego typu to sprawdzony sposób na ujarzmienie nawet najbardziej trudnych do wyprostowania włosów – szorstkich, grubych i mocno kręconych. W sklepach można coraz częściej spotkać powłoki lustrzane, teflonowe oraz metalowe, przy czym te ostatnie nie są polecane głównie z uwagi na nierównomierne nagrzewanie i stosunkowo słabą wytrzymałość.


Wielkość płytek


Kolejną, bardzo ważną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę kupując prostownicę do włosów jest wielkość płytek. Podobnie jak w przypadku zakresu temperatur, dobrym pomysłem jest dobranie ich rozmiaru do rodzaju włosów. Do krótkich i ciemnych kosmyków najlepiej sprawdzą się wąskie płytki, umożliwiające złapanie pasm tuż u nasady. Taka prostownica doskonale nadaje się także do robienia pięknych i naturalnych fal. Panie, których włosy są długie, powinny natomiast wybierać prostownice z szerokimi płytkami, dzięki którym można będzie z łatwością chwycić jednocześnie jak najwięcej pasm. Przy cienkich i prostych włosach świetnie sprawdzają się płytki o szerokości około 25-30 mm, zaś do grubych i kręconych warto wybierać modele powyżej 40 mm.
Funkcje dodatkowe w prostownicach do włosów
Producenci prostownic do włosów prześcigają się w serwowaniu coraz to ciekawszych nowinek technologicznych. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom stosowanym w nowoczesnych urządzeniach, samo prostowanie staje się szybkie, skuteczne i niemal całkowicie bezpieczne dla włosów.


Jonizacja
Niektóre modele prostownic zostały wzbogacone o funkcję jonizacji, czyli wytwarzania jonów ujemnych, sprzyjających zamknięciu łusek włosów oraz ich ochronie przed zniszczeniem i elektryzowaniem się.
Ultradźwięki
To właśnie ultradźwięki powodują serię drgań przyśpieszających wygładzenie włosów oraz przygotowują ich do lepszej absorpcji składników pielęgnujących zawartych w kosmetykach.
Para
Prostownice parowe w odróżnieniu od pozostałych modeli posiadają wbudowany zbiornik na wodę, umożliwiający wytwarzanie pary, która korzystnie wpływa na strukturę włosów, rozluźnia je, nawilża, a także chroni przed bardzo wysoką temperaturą. Co więcej, dzięki intensywnemu strumieniowi pary wodnej, fryzura łatwiej się układa, a efekt lśniących i prostych włosów dłużej się utrzymuje.
Wygoda przede wszystkim
Choć w najlepszych prostownicach niektóre opcje dodatkowe są dość niepozorne, mogą bardzo podnosić komfort prostowania włosów.
Obrotowa końcówka kabla
Ułatwia operowanie urządzeniem, a także sprawia, że kabel nie plącze się. Niektóre urządzenia wyposażone są również w akumulatory, które umożliwiają komfortowe prostowanie pasm bez potrzeby podłączania urządzenia do prądu.
Grzebień
Zwykle umieszczany jest po bokach obudowy, dzięki czemu prostownica nie tylko pięknie wygładza włosy, ale również perfekcyjnie je rozczesuje.
Fale i loki
Najlepsi styliści fryzur często korzystają z tej opcji, tworząc zachwycające, bujne fryzury gwiazdy Hollywood. Do robienia loków oraz naturalnych fal świetnie sprawdzają się prostownice wąskie i długie.

Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności