Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Program pielęgnacji włosów na dobry początek wiosny
Program pielęgnacji włosów na dobry początek wiosny

Program pielęgnacji włosów na dobry początek wiosny

Przez całą zimę twoje włosy były uwięzione pod czapkami, kapeluszami lub innymi zimowymi nakryciami głowy. Twoja skóra głowy nie mogła swobodnie oddychać, a twoje włosy poniosły tego konsekwencje. Najwyższy czas pomyśleć o programie pielęgnacji włosów na wiosnę!
 
Istnieje ryzyko, że zmiana pory roku przyczyni się do wzmożonego wypadania włosów. „Bądź uważna i upewnij się, że jest to jedynie sytuacja przejściowa. Wzmożone wypadanie włosów przy zmianach pór roku jest rzeczą normalną, jednak efekt ten nie powinien trwać dłużej niż kilka tygodni. Jeżeli okres ten przedłuża się, skonsultuj się ze swoim lekarzem.”
 
Chcąc zapobiec wypadaniu włosów, a także w celu nadania im sprężystości oraz oczyszczenia skóry głowy na wiosnę, zapoznaj się z podstawowymi zasadami naszego programu odnowy dla włosów. Jeżeli jeszcze tego nie robisz, wiedz, że czesanie włosów rano i wieczorem pozwala usunąć z włosów wszelkie nieczystości, które nagromadziły się w nich w ciągu nocy lub dnia.
 
Na kondycję i stan włosów może mieć również wpływ wybór szamponu. „Szampon, który nie jest dostosowany do natury i rodzaju włosów skazuje cię z góry na niepowodzenie. Jeżeli masz suche włosy, wybieraj szampony nawilżające. Jeżeli twoje włosy przeszły zabieg koloryzacji, używaj kosmetyków do włosów farbowanych, itd.” Twoje włosy będą od razu zdrowsze i lepiej chronione przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.
 
„Szkodliwe czynniki zewnętrze, takie jak zanieczyszczenia lub dym papierosowy sprawiają, że włosy są zmęczone i stają się matowe. Jeżeli chcesz przywrócić blask swoim włosom na wiosnę, dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie peelingów do skóry głowy.” Nie powinnaś jednak przesadzać z częstością ich stosowania. Peeling pozwala oczyścić skórę głowy i powinien być wykonywany jeden do dwóch razy w miesiącu. Ponadto, przypominamy, że piękne włosy wymagają masowania skóry głowy. „Masując głowę, wykonuj okrężne ruchy naciskając na czaszkę. Dzięki temu twoja skóra głowy stanie się dotleniona, a włosy będą bardziej lśniące oraz mniej narażone na wzmożone wypadanie.”
 
Nasza rada: Możesz dodatkowo dopełnić tych wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych poprzez zażywanie suplementów diety lub witamin. Zażywaj przede wszystkim cynk oraz witaminę B6, które odpowiadają za zdrowe i silne włosy. Rozważ też kurację keratyną, która dogłębnie regeneruje włosy.
 
© DR © Jean Louis David
Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź