Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Prawda i fałsz na temat szamponu
Prawda i fałsz na temat szamponu
Pielęgnacja

Prawda i fałsz na temat szamponu

Dział
Czasami ciężko jest zapomnieć o obiegowych opiniach. Jeżeli jednak chciałabyś się dowiedzieć całej prawdy o szamponach, zapoznaj się z naszymi uwagami na ich temat.
 
Codzienne mycie głowy szamponem niszczy włosy: Fałsz
„Nie jest to zalecane, lecz codzienne mycie głowy szamponem nie niszczy włosów. Włókna włosowe są otoczone błoną hydrolipidową. Jeżeli codziennie myjesz włosy szamponem, niszczysz tę powłokę. Twój włos będzie zatem mniej chroniony przed działaniem czynników zewnętrznych.” Zaleca się zatem przerwy między myciami włosów, nawet jeśli wiele kobiet myje włosy codziennie, nie odczuwając tego negatywnych skutków.
 
Należy często zmieniać szampony: Prawda
„Nie powiedziałabym, żeby je często zmieniać, ale dobrze jest posiadać dwa szampony, które można wymieniać w zależności od stanu włosów.” Pomaga to odpowiedzieć na wszystkie potrzeby włosów. Na przykład, jeżeli masz włosy, które są cienkie, a przy tym suche, powinnaś używać maseczek odżywiających, a także odżywek nadających włosom objętości.
 
Należy systematycznie myć włosy dwa razy pod rząd: Fałsz
To zależy od kondycji twoich włosów. Jeżeli myjesz głowę codziennie lub jeżeli włosy tego nie wymagają, jedno mycie w zupełności wystarczy. Z drugiej strony, jeżeli twoje włosy są mocno nieświeże, umycie włosów dwa razy jest dość roztropne. „Pamiętaj jednak, że drugie mycie powinno być lżejsze. Zalecamy więc stosowanie mniejszej ilości szamponu.”
 
Należy masować skórę głowy podczas mycia włosów szamponem: Prawda
"Podkreślmy przede wszystkim słowo masaż. Nie należy w żadnym wypadku trzeć skóry głowy, gdyż mogłoby to ją podrażnić." Masaż pozwala pobudzić cyrkulację krwi. Skóra głowy zostaje odklejona od czaszki, a włosy stają się piękniejsze i zdrowsze.
 
Szampon należy nakładać na włosy ORAZ na skórę głowy: Prawda
Szampon czyści nie tylko włosy, ale również działa na skórę głowy, która to wydziela znajdujące się na włosach sebum. Ważne jest zatem, aby w trakcie mycia włosów, myć również skórę głowy.
 
© DR © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej
Porady
LAURA SUPERBI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LAURA SUPERBI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ