Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Prawda i fałsz na temat szamponu
Prawda i fałsz na temat szamponu

Prawda i fałsz na temat szamponu

Czasami ciężko jest zapomnieć o obiegowych opiniach. Jeżeli jednak chciałabyś się dowiedzieć całej prawdy o szamponach, zapoznaj się z naszymi uwagami na ich temat.
 
Codzienne mycie głowy szamponem niszczy włosy: Fałsz
„Nie jest to zalecane, lecz codzienne mycie głowy szamponem nie niszczy włosów. Włókna włosowe są otoczone błoną hydrolipidową. Jeżeli codziennie myjesz włosy szamponem, niszczysz tę powłokę. Twój włos będzie zatem mniej chroniony przed działaniem czynników zewnętrznych.” Zaleca się zatem przerwy między myciami włosów, nawet jeśli wiele kobiet myje włosy codziennie, nie odczuwając tego negatywnych skutków.
 
Należy często zmieniać szampony: Prawda
„Nie powiedziałabym, żeby je często zmieniać, ale dobrze jest posiadać dwa szampony, które można wymieniać w zależności od stanu włosów.” Pomaga to odpowiedzieć na wszystkie potrzeby włosów. Na przykład, jeżeli masz włosy, które są cienkie, a przy tym suche, powinnaś używać maseczek odżywiających, a także odżywek nadających włosom objętości.
 
Należy systematycznie myć włosy dwa razy pod rząd: Fałsz
To zależy od kondycji twoich włosów. Jeżeli myjesz głowę codziennie lub jeżeli włosy tego nie wymagają, jedno mycie w zupełności wystarczy. Z drugiej strony, jeżeli twoje włosy są mocno nieświeże, umycie włosów dwa razy jest dość roztropne. „Pamiętaj jednak, że drugie mycie powinno być lżejsze. Zalecamy więc stosowanie mniejszej ilości szamponu.”
 
Należy masować skórę głowy podczas mycia włosów szamponem: Prawda
"Podkreślmy przede wszystkim słowo masaż. Nie należy w żadnym wypadku trzeć skóry głowy, gdyż mogłoby to ją podrażnić." Masaż pozwala pobudzić cyrkulację krwi. Skóra głowy zostaje odklejona od czaszki, a włosy stają się piękniejsze i zdrowsze.
 
Szampon należy nakładać na włosy ORAZ na skórę głowy: Prawda
Szampon czyści nie tylko włosy, ale również działa na skórę głowy, która to wydziela znajdujące się na włosach sebum. Ważne jest zatem, aby w trakcie mycia włosów, myć również skórę głowy.
 
© DR © Jean Louis David
Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności
Porady
LAURA SUPERBI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LAURA SUPERBI
Trenerka z Paryża
Sprawdź