Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Prawda i fałsz na temat maseczki do włosów
Prawda i fałsz na temat maseczki do włosów

Prawda i fałsz na temat maseczki do włosów

Aby w najlepszy sposób wykorzystać dobrodziejstwa maseczki do włosów, powinnaś najpierw poznać prawdy i fałsze na jej temat, a także odciąć się od utartych poglądów odnośnie stosowania tego cennego kosmetyku do włosów.
 
Maseczkę do włosów należy nakładać na włosy od połowy ich długości aż po końcówki: Prawda
Wynika to z faktu, że cebulki włosów rzadko mają potrzebę specjalnej pielęgnacji. Ponadto, maseczka nakładana na włosy u nasady mogłaby je nadto obciążyć. „Maseczkę stosuje się do włosów farbowanych, suchych lub zniszczonych. Jednym słowem, do włosów osłabionych wymagających pielęgnacji i uwagi.” Maseczka powinna być więc nakładana na najbardziej osłabione części włókien włosowych, a więc często od połowy długości włosów, aż po same końce.
 
Aby maseczka dogłębnie przeniknęła do wnętrza włosa, powinna być pozostawiona na głowie przez całą noc: Fałsz
To jeden ze starych sposób naszych babć, którego dzisiaj nie poleciłby już żaden fryzjer. „Pozostawienie maseczki na całą noc nie jest wygodne, a co więcej, wcale nie zapewnia większej skuteczności produktu.” Kosmetyki są obecnie na tyle innowacyjne, że nie wymagają od ciebie, być spała obok swojego ukochanego z maską na włosach i głową owiniętą ręcznikiem. „Jeżeli naprawdę chciałabyś zmaksymalizować działanie swojej maseczki, pozostaw ją na włosach około 10 minut. I nie dłużej.”
 
Po nałożeniu maseczki, należy rozczesać włosy: Prawda
Maseczka będzie skuteczna tylko wtedy, gdy ją równomiernie rozprowadzisz. Radzimy użyć w tym celu grzebienia. „Nałóż maseczkę na włosy i za pomocą grzebienia o szeroko rozstawionych zębach, uczesz swoje włosy. Dzięki temu rozprowadzisz maseczkę równomiernie na głowie. Unikaj natomiast stosowania grzebieni o gęstych zębach, gdyż mogłyby one usunąć z włosów dopiero co nałożoną maseczkę.” Jeżeli nie masz grzebienia, nałóż maskę palcami, rozprowadzając ją równomiernie na kolejnych pasmach włosów.
 
Maseczka będzie najskuteczniejsza, jeżeli zostanie nałożona na włosy po każdym myciu głowy szamponem: Fałsz
Maseczkę należy stosować w zależności od potrzeb! Maseczka działa na włosy wyłącznie w trakcie mycia głowy, gdyż następnie jest całkowicie usuwana podczas płukania włosów. „Jeżeli twoje włosy są osłabione, powinnaś stosować maskę po każdym myciu głowy szamponem. Nic się jednak nie stanie, jeżeli od czasu do czasu zrezygnujesz z jej nakładania, szczególnie w sytuacji, gdy ci się śpieszy, a włosy umyłaś już szamponem odżywczym.
 
Maseczka do włosów często obciąża cienkie włosy: Prawda
Cienkie włosy są często oklapnięte, brak im objętości. Maseczki do włosów nie należą więc do ich największych sprzymierzeńców, gdyż często przyczyniają się do obciążania włókien włosowych. „Z tego powody powstały specjalne maseczki do włosów cienkich. Są to produkty o właściwościach dostosowanych do włosów cienkich.” Jeżeli, mimo to, nie możesz się obejść bez maseczki, pamiętaj, że należy ją nakładać wyłącznie na włosy od połowy ich długości i na końcówki, a produkt powinien być pozostawiony na włosach co najmniej 2 do 3 minut.
 
© DR © Jean Louis David
Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności

Niezbędne w tym sezonie