Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Prawda i fałsz na temat lakieru
Prawda i fałsz na temat lakieru

Prawda i fałsz na temat lakieru

Uwielbiasz zapewne utrwalające właściwości lakieru, a jednocześnie boisz się, że zniszczy on twoje włosy. Wiedz jednak, że jeśli tylko używasz go właściwie, nie stanowi on żadnego zagrożenia dla twoich włosów. Przejrzyj z nami powszechne opinie na temat stosowania lakieru.
 
Lakier niszczy włosy: Fałsz
O ile nie zużywasz codziennie całej butelki lakieru, produkt ten nie zniszczy twoich włosów. „Jeżeli zwracasz uwagę, by nie przesadzić z ilością lakieru nakładanego na włosy, nie ma żadnego ryzyka zniszczenia włosów. Pamiętaj jednak, że częste stosowanie lakieru wymaga regularnego mycia głowy.”
 
Lakier można usunąć z włosów za pomocą szczotki: Prawda
Wcale nie musisz się uciekać się do mycia głowy, aby usunąć lakier z włosów. „Dobry lakier nie osadza się na włosach i nie sprawia, że wyglądają one tłusto. Co więcej, po rozczesaniu włosów szczotką, włosy powinny powrócić do swojego naturalnego ułożenia. Jeżeli, pomimo czesania, twoje włosy nie wyglądają naturalnie, zmień lakier!”
 
Lakier często usztywnia włosy: Fałsz
Dobry lakier nie oznacza, że włosy będą usztywnione. „Jeżeli równomiernie spryskasz nim włosy z odpowiedniej odległości (około 30 centymetrów), lakier powinien być zupełnie niewidoczny. Pryskając włosy lakierem, pamiętaj, by nie skupiać się na jednej partii włosów. Nie tylko nie jest to najlepsze rozwiązanie dla samych włosów, ale nie wygląda to też zbyt estetycznie.”
 
Lakier do włosów i spray utrwalający to jedno i to samo: Fałsz
Nie myl lakieru ze sprayem utrwalającym. Oba te kosmetyki w rzeczywistości nie mają ze sobą wiele wspólnego! „Niewątpliwie oba produkty utrwalają fryzurę, ale nie są stosowane w tym samym celu.  Lakier ma bardzo lekką konsystencję, niczym mgła. Natomiast, spray występuje pod postacią małych kropelek i jest bardziej widoczny na włosach. Spray często stosowany jest, aby stworzyć określony kształt na włosach, podczas gdy lakier najczęściej używany jest do wykończenia fryzury. Utrwalenie fryzury jest znacznie łatwiejsze za pomocą lakieru.
 
Aby utrwalić fryzurę na dłużej, potrzebny jest lakier o dużej mocy: Prawda
Każdy lakier jest inny, a jego wybór będzie zależał od tego, jaka moc interesuje cię najbardziej. „Surowa fryzura będzie wymagała użycia lakieru o dużej mocy. Z kolei, chcąc jedynie podkreślić kształt stworzonego wcześniej uczesania, wystarczy, że użyjesz lakieru o słabszej mocy utrwalania.”
 
© DR  © Jean Louis David
Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź