Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Pożegnaj się z tłustymi włosami
Pożegnaj się z tłustymi włosami
Pielęgnacja

Pożegnaj się z tłustymi włosami

Dział
Tłuste włosy nie są tak naprawdę… nieestetyczne. Po prostu, nie dają ci tak seksownego wyglądu, jaki byś chciała mieć. Czasami wystarczy kilka prostych nawyków, by zmienić trend. Odkryj rady naszych ekspertów!
Włos jest tłusty w skutek nadmiernego wydzielania sebum przez gruczoły łojowe. Sebum jest niezbędne dla zdrowia włókna włosa, ale gdy jest go za dużo, zaburzona zostaje równowaga i włosy zaczynają się przetłuszczać. Wiele rzeczy może być przyczyną problemu: czynniki dziedziczne, ale również stres lub zbyt bogata dieta. „Może to również wynikać z kosmetyków, które stosujesz. Źle dobrane do natury włosa produkty, to katastrofa!”
Oto rzeczy, których powinnaś unikać, aby na zawsze pożegnać się z tłustymi włosami. „Kiedy myjesz włosy, nie używaj produktów zawierających sylikon, który ma tendencję do obciążania włosa.” Kiedy jesteś pod prysznicem, nie masuj zbyt mocno skóry głowy i nie używaj zbyt ciepłej wody, która wspomaga wydzielanie sebum. Kiedy się czeszesz, oddal jak najbardziej suszarkę od twoich włosów i nie wybieraj najwyższej temperatury. I na koniec, po prostu nie wkładaj rąk we włosy sto razy dziennie! Ten bezmyślny ruch bardzo wpływa na przetłuszczanie się włosów. 
„Staraj się natomiast używać szamponów o  właściwościach oczyszczających, tonizujących i zmiękczających, które w doskonały sposób pozwalają regulować produkcję sebum. Stosuj je na zmianę z lekkim szamponem, aby utrzymać równowagę skóry głowy.” W miarę możliwości, spłukuj włosy zimną lub przynajmniej letnią wodą.”
Nasza rada: Chociaż masaż włosów nie jest zalecany podczas mycia, można (i powinno się!) go wykonać na włosach suchych, przed nałożeniem szamponu! Pomaga pozbyć się nadmiaru sebum. 
© DR © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej
Porady
LUIS FARIA
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ