Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Powiedz stop rozdwojonym końcówkom!
Powiedz stop rozdwojonym końcówkom!
Eksperci

Powiedz stop rozdwojonym końcówkom!

Dział
Im twoje włosy stają się dłuższe, tym prędzej mogą się na nich pojawić rozdwojone końcówki.  A to nie jest zbyt seksowne… Aby zapobiec ich powstawaniu i uniknąć najgorszego, dostosuj się szybko do porad profesjonalistów. 
 
To niedobór keratyny jest przyczyną rozdwajania się końcówek i jest ku temu kilka przyczyn. „Przede wszystkim wynika to z tego, że włos może być przepracowany w sensie mechanicznym. Wynikać to może m.in. z używania prostownicy bez wcześniejszego pokrycia włosów produktem termoochronnym lub ze zbyt silnej suszarki lub przystawiania jej zbyt blisko włosów podczas brushingu.” Inne przyczyny to, na przykład, ocieranie się włosów o ucho podczas snu lub w ciagu dnia o ubrania. W rezultacie, włos się najzwyczajniej zużywa, odwadnia i rozdziela na dwa na wysokości końcówek.
 
Najbardziej efektywnym i najszybszym rozwiązaniem, żeby pozbyć się rozdwojonych końcówek jest oczywiście ich obcięcie u fryzjera! „Kiedy już masz rozdwojone końcówki, nie pozostaje wiele do zrobienia, oprócz ich obcięcia. Pozwala to na uniknięcie pogłębiania się problemu.” Nie czekaj zatem do ostatniej chwili i umów się na wizytę u fryzjera, ponieważ, jeśli końcówka włosa będzie zbyt zniszczona, trzeba będzie obciąć nawet 3-4 centymetry. „Sprawdzaj więc regularnie stan swoich końcówek. Reaguj jak tylko zobaczysz, że twój włos zaczyna dzielić się na dwa, jak gałąź.” Musisz wiedzieć, że najbardziej dotknięte tym problemem są włosy cienkie i długie.
 
Jest zatem bardzo ważne, aby regularnie obcinać włosy i codziennie je pielęgnować. „Pielęgnuj włosy produktami odpowiadającymi ich naturze i zwracaj szczególną uwagę na tę ich część, która rozciąga się od połowy ich długości do końcówek. Szczególnie jeżeli masz długie włosy! Zapewnij im więc maksimum nawilżenia i uważaj, żeby się nie osłabiły.” Musisz również wiedzieć, że jeżeli masz włosy przetłuszczające się, nie oznacza to, że twoje końcówki są bezpieczne, gdyż sebum nie rozprzestrzenia się po włosach równomiernie między cebulkami, a końcówkami. Pamiętaj zatem o tym, by odpowiednio pielęgnować końcówki.
 
Nasza rada: Jeżeli jesteś zwolenniczką prostownicy i brushingu, powinnaś za wszelką cenę używać sprayu termoochronnego. Ochroni on twoje włosy przed ciepłem prostownicy i suszarki i, tym sam, zapobiegnie odwodnieniu końcówek.
 

 
Dowiedz się wiecej
Porady
VANESSA GIANI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

VANESSA GIANI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ