Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Powiedz stop łupieżowi
Powiedz stop łupieżowi
Powiedz stop łupieżowi
Pielęgnacja

Powiedz stop łupieżowi

Dział
Łupież, niezależnie od tego, czy jest tłusty, czy suchy, nigdy nie jest mile widziany, zarówno z estetycznego, jak i medycznego punktu widzenia. Nie pozwalaj mu zatem zagnieździć się na twojej skórze głowy. Możesz się go pozbyć stosując się do rad naszych specjalistów.
 
Istnieją dwa rodzaje łupieżu: suchy, który opada i tłusty, który pozostaje przyklejony do włosa. Jednak zasadniczo źródło problemu jest takie samo w obu przypadkach. „Kiedy masz łupież, oznacza to, że skóra twojej głowy odbudowuje się szybciej niż zazwyczaj. Wyrzuca ona zatem nadmiar naskórka, który zaczyna się akumulować.”
 
Łupież jest związany ze skórą głowy, a nie, jak się powszechnie uważa, z twoimi włosami. Nie są zatem prawdziwe twierdzenia, że jakiś typ włosów ma większe lub mniejsze skłonności do łupieżu. „Jednakże łupież ostatecznie wpływa na włos, gdyż w miarę jego akumulacji, utrudnia on równomierne rozprowadzenie sebum na długości włosa i powoduje matowienie włosów.” W ekstremalnych przypadkach, włosy mogą zacząć wypadać, szczególnie w przypadku tłustego łupieżu. Zajmij się zatem tym problemem, jak tylko się pojawi, aby uniknąć pogarszania się sytuacji.
 
Pojawienie się łupieżu często świadczy o złym stanie twojego ciała. Zmęczenie, stres lub niezrównoważona dieta mogą być powodem. Inną możliwą przyczyną jest stosowanie niewłaściwych produktów. „Jeżeli stosujesz szampony niedostosowane do natury twoich włosów, to również może stać się przyczyną braku równowagi.”
 
Aby pozbyć się łupieżu, pierwszą rzeczą jaką powinnaś zrobić jest zaprzestanie codziennego mycia włosów. „Zbyt częste mycie włosów podrażnia skórę głowy i w rezultacie może doprowadzić do nasilenia się problemu. Myj włosy maksimum dwa razy w tygodniu, nie częściej.” Jeżeli  zidentyfikowałaś u siebie łupież, używaj tylko i wyłącznie szamponów przeciwłupieżowych. „Nałóż szampon na mokre włosy, masuj delikatnie i pozostaw przez chwilę. To powinno pomóc! Istnieją również różnego rodzaju emulsje, które przynoszą bardzo dobre rezultaty. Należy je aplikować na skórę głowy (nie trąc jej) i pozostawić kilka minut, aby mogły zadziałać.” Jeżeli jednak problem będzie trwał dłużej, wskazana jest wizyta u dermatologa.
 
Nasza rada: Aby znaleźć najbardziej efektywne produkty najlepiej udać się bezpośrednio do apteki. Jednak nie jest to zawsze konieczne. Produkty przeciwłupieżowe, sprzedawane w salonach fryzjerskich mogą być równie, a nawet bardziej efektywne. Należy jednak pamiętać, że są to produkty dostosowane do płci.
 
Dowiedz się wiecej

Expert
Jean Louis David

VANESSA GIANI
Trenerka z Paryża
Sprawdź

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ