Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

„Podwójny Banan” – fryzura w stylu retro
„Podwójny Banan” – fryzura w stylu retro
„Podwójny Banan” – fryzura w stylu retro
Fryzura

„Podwójny Banan” – fryzura w stylu retro

Dział
Jean Paul Gaultier po raz kolejny zbulwersował świat mody wypuszczając na wybieg modelki z tatuażami i piercingiem. Jego kolekcja nawiązywała do burleski i była utrzymana w stylu pin-upu z lat 40., stawiając na podkreśloną talię, wyraźny makijaż i skomplikowane fryzury. Pośród tych ostatnich najbardziej zaintrygował nas „Podwójny Banan”. 
 
Podwójny banan, nazywany również Victory Rolls, to jedna z pin-upowych fryzur, charakterystyczna dla lat 40. Oto pomysł na fryzurę w stylu vintage, której nowoczesności dowodzi aktualna moda na burleskowe stylizacje. Wykonanie tej fryzury wymaga pewnej zręczności, jednak już kilkukrotne ćwiczenie pozwoli wam dojść do wprawy. Fryzura ta nie jest wcale przeznaczona wyłącznie dla włosów długich, a charakterystyczne „ruloniki” mogą być także wykonywane na włosach półdługich. W takim wypadku jedynie wielkość rulonu będzie mniejsza, ale efekt pozostanie ten sam!
 
 
Jak zrobić podwójnego banana. Zacznij od nałożenia pianki do modelowania, aby dodać swoim włosom objętości i energii. Lepszy efekt uzyskasz aplikując produkt na wilgotne włosy. Zrób przedziałek pośrodku lub z boku głowy i rozdziel włosy na boki. Zbierz włosy otaczające twoją twarz aż do miejsca za uszami. Zwiąż pozostałe włosy, a następnie natapiruj wydzielony kosmyk trzymając włosy w górze. Zaciągnij go do tyłu i zakręć końcówki włosów na kciuk, aby nadać im efekt rulonu. Kontynuuj na długości włosów, a gdy uzyskasz efekt banana, zamocuj włosy przy pomocy wsuwek. Spryskaj włosy obficie lakierem i wykonaj ten sam zabieg z drugiej strony.
 
Co zrobić z resztą włosów. Kiedy już skończysz pracować nad dwoma bananami, zajmij się pozostałymi włosami, które związałaś na początku. Do ciebie należy decyzja, czy wolisz związać, czy rozpuścić włosy. Jeżeli wybierzesz pierwszą opcję, wiedz, że lepiej wyglądają włosy falowane, aniżeli proste. Jeżeli chodzi o drugą opcję, wybór jest o wiele większy: rozmyty kok, kok pleciony, kucyk, banan poziomy… Wybierz w zależności od twojego stylu!
 
© Pixelformula / Défilé Jean Paul Gaultier prêt-à-porter, Wiosna-Lato 2012 © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ