Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Po co cieniować włosy?
Po co cieniować włosy?

Cieniowanie włosów długich i półdługich

Po co cieniować włosy?


Zasadniczo można wyodrębnić dwa rodzaje fryzur: fryzury proste (boby) i cieniowane. Cieniowanie włosów oznacza, że niektóre kosmyki są krótsze od innych. Jednak w jakim celu to robić? Aby nadać fryzurze formę. Poznaj nasze rady w zależności od twojego typu włosów. Fryzury cieniowane pasują do wszystkich kobiet, do każdej długości włosów i do każdego ich typu! „Jednak, dla każdej kobiety odpowiednia intensywność cieniowania może być różna. Należy wziąć pod uwagę potrzeby klientki oraz stan i materię z jakiej zrobione są włosy." Niezależnie od tego, czy twoje włosy będą lekko czy mocno wycieniowane, z całą pewnością umożliwią ci wiele różnych uczesań. Jeżeli masz cienkie włosy, możesz je pocieniować, ale bardzo delikatnie. „Zbyt mocne wycieniowane włosów mogłoby sprawić, że twoja końcówki będą zbyt przerzedzone i nie będą wyglądać estetycznie. Z drugiej strony, możesz lekko podcieniować włosy na szczycie głowy, dzięki czemu zyskają one na objętości." Jeżeli masz grubsze włosy, możesz je cieniować mocniej, ale pamiętaj o zachowaniu rozsądnych proporcji! „Jeżeli zbyt mocno wycieniujesz swoje gęste włosy, może się okazać, że twoja fryzura będzie miała za dużą i trudną do ułożenia objętość." Dobrze wykonane cieniowanie pozwala lepiej rozłożyć objętość włosów i zmniejszyć ich masę. Jest to również dobre rozwiązanie dla włosów kręconych, gdyż pozwala przywrócić im sprężystość. Nasza rada: Powinnaś wiedzieć, że większość krótkich fryzur jest cieniowana w celu lepszego rozłożenia objętości na włosach i uniknięcia efektu „nadmuchanej fryzury". Susząc włosy, wymodeluj je płaską szczotką starając się, by włosy były uniesione u nasady.

Chcąc zmienić fryzurę, można zdecydować się na radykalną metamorfozę albo subtelną zmianę wizerunku. Dla jednych pań dużą odmianą jest przefarbowanie włosów albo radykalne, krótkie cięcie, podczas gdy dla innych takie same cechy mają lekko podcięte końcówki. Wśród najpopularniejszych fryzur są cieniowane włosy – długie albo półdługie. Nie oznacza to jednak, że taka stylizacja jest odpowiednia dla każdej z kobiet, ponieważ nawet nieskomplikowane cieniowanie może diametralnie zmienić wygląd kobiety. Dla uniknięcia fryzury, która nie będzie twarzowa, przed dokonaniem wyboru warto zastanowić się, jakie uczesanie będzie najodpowiedniejsze. W tym celu dobrym pomysłem jest porównanie cech, jakimi wyróżniają się włosy o równej długości i te, które są stopniowane.


Cechy charakterystyczne, którymi wyróżniają się cieniowane długie włosy:

  • uniesienie u nasady, optyczne zwiększenie gęstości włosów,

  • fryzura wydaje się lżejsza,

  • włosy lepiej się układają, sprawiają wrażenie naturalnie ułożonych,

  • w przypadku włosów kręconych lub mocno falowanych cieniowanie nadaje kształt fryzurze i wzmacnia skręt, przez co loki stają się jeszcze bardziej wyraziste,

  • możliwość uzyskania odmiennych form fryzury po każdym modelowaniu.

Dla włosów o równej długości charakterystyczne są:

  • zdrowo wyglądające końce, które, w razie konieczności, można łatwo przyciąć,

  • wysmuklenie twarzy, a w przypadku długich równych włosów – optyczne wyszczuplenie całej sylwetki,

  • trwałe i mocne upięcia bez „wyślizgujących się" pojedynczych pasm,

  • jednakowy kształt fryzury każdego dnia.

Decydując się na fryzurę z kosmykami o różnej długości, warto odpowiednio zadbać o włosy, aby ich końce nie były rozdwojone. W przeciwnym wypadku, cieniowane długie włosy będą wyglądały tak, jakby były zniszczone na całej długości. Ponadto, trudno jest je odpowiednio przyciąć, aby pozbyć się rozdwojonych końcówek, ale jednocześnie zachować właściwą formę stopniowanej fryzury. Natomiast włosy, które są równej długości, zdecydowanie łatwiej zregenerować poprzez obcięcie końcówek.

Cieniowanie długich włosów, czyli sposoby na uzyskanie stopniowanej fryzury


Najlepszym sposobem na zmianę fryzury jest skorzystanie z usług w salonie fryzjerskim. Pod czujnym okiem profesjonalisty może powstać uczesanie, które nie tylko będzie odpowiednio dopasowane do urody kobiety, ale też łatwe do samodzielnego układania w domowym zaciszu. Ta druga cecha jest niezwykle istotna, ponieważ nowa fryzura powinna wyglądać zachwycająco nie tylko po wyjściu od fryzjera, ale po każdym umyciu i ułożeniu włosów w domu. Aby stało się to możliwe, bardzo ważny jest sposób, w jaki włosy są obcinane. Wykorzystanie nieodpowiednich narzędzi oraz technik fryzjerskich może przynieść więcej szkód niż pożytku.
Obecnie, do przestarzałych akcesoriów fryzjerskich, za pomocą których dawniej wykonywano cieniowanie włosów, należą degażówka oraz żyletka. Pierwszy rodzaj narzędzia to nożyczki o charakterystycznym wyglądzie – z ząbkowanymi ostrzami, jednym lub dwoma. Użycie tego rodzaju sprzętu fryzjerskiego przyczyniało się do zniszczenia struktury włosów i osłabienia ich, co w efekcie doprowadzało do rozdwajania i puszenia się końcówek. Najlepszym akcesorium do stopniowania długości włosów są ostre nożyczki fryzjerskie. Dzięki nim można osiągnąć naturalny efekt bez uszkodzenia struktury włosów.

Włosy długie cieniowane – jak można je układać?


Oprócz wyboru odpowiednich narzędzi fryzjerskich duże znaczenie ma także technika cieniowania, która jest różna w zależności od długości włosów oraz efektu, jaki chce się osiągnąć – im większa różnica w stopniowaniu, tym fryzura będzie sprawiała wrażenie gęstszej i bujniejszej. Jest to więc metoda idealna dla kobiet o rzadkich włosach. Trzeba jednak uważać, aby nie przesadzić ze zbyt mocnym cieniowaniem. Zachowanie odpowiednich proporcji pomiędzy poszczególnymi warstwami włosów pozwoli uzyskać efektowniejszy i naturalniejszy wygląd. Natomiast, jeśli wycieniowane zostaną same końcówki, to całe uczesanie nabierze bardziej regularnego kształtu i korzystnie wpłynie na rysy twarzy, które staną się bardziej miękkie i zaokrąglone. W związku z tym, wybór takiego cięcia jest odpowiedni szczególnie dla kobiet o pociągłych i bardzo szczupłych buziach.


Cieniowane długie i półdługie włosy można z powodzeniem upinać w różne formy. Większy problem sprawiają krótkie włosy, które są stopniowane, ponieważ trudno jest je wszystkie zebrać i trwale spiąć, bez wysuwania się pojedynczych kosmyków spod spinki czy gumki. Szczególną trudność może sprawić zaplecenie włosów cieniowanych w warkocz, ale istnieje wiele innych fryzur, które doskonale prezentują się w przypadku stopniowanych pasm. Dobrym pomysłem jest zebranie ich w wysoki kucyk, który zyska trójwymiarowy wygląd. Równie efektownym rozwiązaniem jest skręcenie włosów w wyraźne, spiralne loki albo naturalne, luźne fale, które doskonale będą się prezentować. Dla podkreślenia kształtu fryzury można spiąć niektóre pasma ozdobnymi wsuwkami. Jeszcze jeden rodzaj uczesania doskonale prezentuje się na cieniowanych długich włosach – to luźne upięcia tuż nad karkiem, np. w formie koczka, które sprawiają wrażenie lekkiego nieładu na głowie. Dla podkreślenia romantycznego charakteru takiej fryzury warto wypuścić kilka pojedynczych pasm o różnej długości, które będą swobodnie opadać na ramiona. W ten sposób można łatwo osiągnąć niezwykle modne w tym sezonie uczesanie w stylu boho.


Odpowiednie cieniowanie długich włosów, przy użyciu właściwych akcesoriów fryzjerskich i wykorzystaniu trafnych technik, sprawi, że codzienna stylizacja stanie się łatwa i szybka, ponieważ włosy będą się „same" układały. W takim przypadku modelowanie włosów ogranicza się tylko do wysuszenia ich i ułożenia palcami lub kilku ruchów okrągłą szczotką. To wygodne i efektowne rozwiązanie dla wielu kobiet.

Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności

Expert
Jean Louis David

LAURA SUPERBI
Trenerka z Paryża
Sprawdź

Niezbędne w tym sezonie