Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Pleciony bananowy kok
Pleciony bananowy kok
Pleciony bananowy kok
Fryzura

Pleciony bananowy kok

Dział
W tym sezonie jesień-zima 2012, warkocz, podobnie jak koński ogon, ma „to coś” i jest fryzurą często spotykaną na wybiegach. Warkocz przyjmuje różne formy, tworząc fryzury czasami romantyczne, a czasami punkowe! Nie masz ochoty wybierać pomiędzy tymi dwoma opcjami? Poznaj obie wersje plecionego bananowego koka.  
 
Wersja punkowa. Na pokazie Simone Rocha pleciony kok jest nie tyle sielankowy, co bardziej wyrazisty wyraz! Zasady? Należy wykonać warkocza od dołu lub, jeżeli wolisz, wysokiego warkocza. Rozczesz włosy, a następnie rozdziel je na 3 części. Splataj warkocza rozpoczynając na wysokości dolnej części karku. Zaciśnij mocno trzy splatane pasma włosów i dociskaj je za każdym  razem do głowy tak, aby powstał rodzaj warkocz dobierany. Kiedy dotrzesz już do czubka głowy, zwiąż warkocz za pomocą gumki  i zajmij się pozostałymi włosami na długościach. Natapiruj włosy grzebieniem nadając im objętości, a następnie zaczesz je na czoło tak, by uformowały grzywkę!
 
Wersja romantyczna. Jeżeli podoba Ci się idea plecionego warkocza, jednak nie jesteś przekonana do punkowej grzywki, nie przejmuj się. Oto inna wersja tej fryzury, która pozwoli Ci zachować romantyczny wyraz warkocza! Podobnie, jak w przypadku poprzedniej wersji, rozczesz włosy, podziel je na trzy części i rozpocznij splatanie swojego warkocza u dołu karku. Mocno ściskaj pasma włosów przy ich krzyżowaniu i splataj swojego warkocza tuż przy głowie. Kiedy już dotrzesz do czubka głowy, zwiąż włosy gumką, a na włosach, które zostały wykonaj klasycznego koka. Aby to zrobić, okręć włosy wokół miejsca spięcia, wcześniej je utapiruj i spryskaj lakierem, aby nadać im formę i objętość. Upnij koka za pomocą wsuwek kokówek, chowając je we wnętrzu koka.
 
Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ